Hárommal vezetett a GYHK, a hosszabbításban kikapott a Steauától

Gergely Imre 2023. február 16., 21:27

Csak egy pontot szerzett a Steaua vendégeként a Gyergyói Hoki Klub, de ez is elég volt ahhoz, hogy biztosítsa a helyét a romániai jégkorong-bajnokság felsőházában.

Jó kezdés után visszaesett a gyergyói együttes játéka Fotó: Szász Adorján

A piros-fehérek úgy vághattak neki az alapszakasz utolsó kiszállásának, hogy egy pontra volt szükségük ahhoz, hogy az első három között várhassák a folytatást.

Bodóék a csütörtök délután összecsapás első harmadban háromgólos előnyt gyűjtöttek, amiből a hazaiak még egyet lefaragtak, majd a második játékrész elején egy gólra felzárkóztak. Orbán 4–2-re változtatta az állást, így jött a harmadik 20 perc.

Ennek elején ismét közelebb zárkózott a Steaua, majd a végén Mihai Paul játékvezető és társai gondoskodtak az izgalmak fokozásáról. Kettős emberelőnyben egyenlített a fővárosi gárda az 58. percben.

4–4 lett a rendes játékidő eredménye, a hosszabbításban pedig a házigazdák találtak be, így övék lett a plusz pont.

Azonban az egy pont épp elég a GYHK-nak, így a pénteki második meccsnek már nincs különösebb tétje a számukra, az eddig szerzett 57 ponttal biztosan ott vannak a legjobb három között.

Romániai jégkorong bajnokság alapszakasz:

Bukaresti Steaua–Gyergyói Hoki Klub 5–4, hosszabbítás után (1–3, 1–1, 2–0, 1–0).
Gólszerzők: Robert Timaru (15. perc), Andrej Miknov (21., 58.), Florin Creangā (43.), Andrea Geraszimov (64.) illetve Sébastien Sylvestre (2.), Devin Didiomete (8.), Chros Bodó (14.), Brance Orbán (25.).