Háromgólos győzelemmel indított a GYHK

Gergely Imre 2022. augusztus 19., 23:08

Lassan lendült játékba a Gyergyói Hoki Klub a szezon első felkészülési meccsén, de amikor elkapta a fonalat megmutatta, hogy mire lehet képes a következő szezonban is. Császárék 3 góllal nyertek Miskolcon.

Lassan lendült játékba a Gyergyói Hoki Klub a szezon első felkészülési meccsén Fotó: Facebook/Gyergyói Hoki Klub

Sok hibával játszott mindkét csapat  meccs elején, némi gyergyói fölénnyel. A hibák ellenére kétgólos előnyt hoztak össze az első szünetig Orbánék. A 15. percben második emberelőnyét használta ki a GYHK, az új szerzemény Jalonen passzából Fejes lőtt nagy gólt éles szögből. 2 perc múlva Bodó növelte az előnyt egyéni akcióból, miután két miskolci bekken is áthámozta magát.

Míg az első harmad a gyergyóiaké volt, a másodikban a miskolci csapat játszott fölényben. A 26. percre az egyenlítés is megszületett. Előbb Farkas szépített, majd a Kulesov lőtte a másodikat emberelőnyben. A harmad mégis GYHK vezetéssel zárult, Sylvestre lövése után Vincze Péter volt jókor jó helyen. A hazaiak lest reklamálták, de a játékvezetők megadták a találatot.

Fotó: Facebook/Gyergyói Hoki Klub

A harmadik harmadban érkezett meg igazán a meccsbe Szilassy Zoltán legénysége, és a magasabb fokozatú sebesség meghozta az eredményét sorra jöttek a villámgyors akciók, amiből előbb Bodó, majd az ő passzából Császár lőtt szép gólt. A végeredmény 2-5 lett, azaz háromgólos győzelemmel indította az előszezonját a GYHK.

Jégkorong felkészülési mérkőzés

DVTK Jegesmedvék – Gyergyói Hoki Klub 2-5 (0-2, 2-1 0-2)

Gólszerzők: Farkas Márton (24. perc, Vladiszlav Kulesov (26.), illetve Fejes Nándor (15.), Chris Bodó (17., 51.), Vincze Péter (37.), Császár Hunor (55.)