Háromból három – magabiztos győzelmet aratott Káposztásmegyeren a Sportklub

Dobos László 2021. január 11., 22:18 utolsó módosítás: 2021. január 11., 22:23

Januári magyarországi turnéja harmadik mérkőzésén harmadik győzelmét aratta a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi kék-fehérek hétfőn este 4–2-re nyertek a Vasas otthonában.

Újabb három ponttal gazdagodott a Sportklub Fotó: Dobos Sándor

Uralta az első játékrészt a vendég Sportklub a Vasas Jégcentrumban, a székelyföldi gárda 13:4-re nyerte az első harmad kapura lövési arányát, de csak egyszer sikerült betalálnia, a 14. percben Yellow Horn szép gólt lőtt a jobb felsőbe (0–1).

Gólzáporos második harmad következett, előbb Yellow Horn duplázta meg ellentámadásból a csíkiak előnyét (0–2), majd a 31. percben Farkas távoli lövése Rokaly ütőjén irányt változtatva kötött ki a Vasas hálójában (0–3).

A második játékrész utolsó perceiben kétszer is gólt lőtt a házigazda Vasas, de ezekre a vendégek csak Salló távoli lövésével tudtak válaszolni (2–4).

Az utolsó játékrész iramos hokit hozott, de gólt egyik csapat sem tudott már ütni, ehhez a Sportklub állt közelebb, az utolsó percekben a vendégek egyik lövése eltalálta a kapuvasat.

Ezen a mérkőzésen a Sportklub kapuját László Arnold védte.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Opten Vasas HC–Csíkszeredai Sportklub 4–2 (0–1, 2–3, 0–0)
Gólszerzők: Kalvis Ozols (35.) és Schmál Kristóf (39.), illetve
Colton Yellow Horn (14. és 22. perc), Rokaly Norbert (31.) és Salló Alpár (37.)
Kapura lövések: 26–38
Büntetőpercek: 6–6
Játékvezetők: Varjú Árpád és Soós Dániel, illetve Muzsik Ferenc Norbert és Kövesi Bence
Nyert a Brassó is

Egy másik hétfő esti mérkőzésen:
MAC HKB Újbuda–Brassói Corona 1–2 (1–2, 0–0, 0–0)
Gólszerzők: Nagy Krisztián (17.), illetve Radim Valchar (8.) és Trancă Dániel (10.).

10. Dunaújvárosi Acélbikák 25 1 5 1 18 66–121 14

Kedden MAC HKB Újbuda–Brassói Corona (19 óra) és Fehérvári Titánok–Gyergyói HK (19.30), szerdán pedig Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub (19 óra) mérkőzések szerepelnek a programban.