Komolyan vette a Csíkszeredai Sportklub a bukarestiek elleni találkozókat, a kék–fehérek összesen 52 gólt lőttek a két mérkőzésen, és ez rekordnak számít az idei bajnokságban.
Jégkorong romániai bajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc 29–1 (6–1, 11–0, 12–0).
Gólszerzők: Becze Tihamér 8, Rokaly Norbert, Gecse Olivér, Andrej Taratuhin és Flinta Botond 3-3, Sándor Zoltán, Gyenisz Kuljas és Biró Tamás 2-2, Eduard Căşăneanu, Szabó Zsolt Ákos és Farkas Tamás, illetve Kolozsi Lóránt.
Egy nappal korábban: Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc 23–1.
A forduló további eredményei: Sapientia U23–Gyergyói Hoki Klub 2–4 és 4–9, Brassói Corona–Galaci CSM 4–5 (hosszabbítás után) és 1–3. A Bukaresti Steaua szabadnapos volt.
A következő forduló (október 28-31.) programja: szerdán 18.30-tól Gyergyói HK–Galaci CSM és Bukaresti Steaua–Brassói Corona; csütörtökön 18.30-tól Gyergyói HK–Galaci CSM és Bukaresti Steaua–Brassói Corona; szombaton 18.30-tól Sapientia U23–Sportul Studențesc; vasárnap 11 órától Sapientia U23–Sportul Studențesc. A Csíkszeredai Sportklub szabadnapos.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!