A női jégkorongbajnokságban a hétvégén Csíkszeredában találkozott a két csapat amiatt, hogy Otopeni-ben nem indult el a jégpálya.
A bajnokság kiírásában a Csíkszeredai Sportklub női csapata is szerepel, azonban a csíki lányok ezúttal sem léptek jégre.
Romániai női jégkorongbajnokság:
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Bukaresti Triumf 9–1.
A gyergyói gólszerzők: Szekeres Edit 3, Szopos Katalin-Csilla 2, Bende Júlia, Bálint Anna-Regina Bálint, Sütő Örsi, Máté Blanka 1-1.
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Bukaresti Triumf 11–1.
A gyergyói gólszerzők: Bende Júlia 4, Szekeres Edit, Csergő Noémi 2-2, Antal Kriszta, Elekes Ágnes, Szopos Katalin-Csilla 1-1.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Ilie Bolojan román kormányfő elmondása szerint „pragmatikus megbeszélést” folytatott szerdán Budapesten Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel.
A román hadsereg kötelékében Besszarábia „visszaszerzéséért” szerzett „érdemeivel” indokolja a román államfő, miért tüntette ki azt a 107 éves háborús veteránt, aki egyes szakértők szerint a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!