Győzelemmel kezdte a női hokibajnokságot a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2024. október 26., 19:55

Elrajtolt az ötcsapatos romániai női felnőtt jégkorong-bajnokság. Az október végi nyitófordulóban a Csíkszeredai Sportklub a felcsíkiakat fogadta, és sima győzelmet aratott.

Két világverseny vár ebben a szezonban a női jégkorongozókra: az U18-as és a felnőtt vébé Fotó: Halmágyi Zsolt

Kevés néző volt kíváncsi a szombat délutáni női hokimérkőzésre a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, többségében csak szülők, ismerősök és barátok foglaltak helyet a lelátón, a hivatalos statisztika szerint 50 néző előtt zajlott a mérkőzés.

A Sportklub a harmadik harmad elején 11–0-ra vezetett, a felcsíki lányok a mérkőzés utolsó 12 percében lőttek a három gólt.

•  Fotó: Halmágyi Zsolt
Fotó: Halmágyi Zsolt

„Nem indult könnyen a mérkőzés számunkra, az ellenfél is becsülettel próbálkozott, ami szintén megnehezítette a dolgunkat, ám a lányok remekül álltak bele a meccsbe a továbbiakban, így végül magabiztos siker született. Sok idő nincs pihenni, holnap a Sportul Studențesc csapata látogat a Vákárba” – írta közösségi oldalára a csíki női jégkorongegyüttes.

Női felnőtt jégkorong-bajnokság:
Csíkszeredai Sportklub–Felcsíki Márton Áron HC 12–3 (2–0, 5–0, 5–3).
Gólszerzők: Vitos Anna (17., 20., 25., 32., 42. és 44.), Antal Nóra (34.), Alina Oprea (35. és 58.), Popescu Magdolna (38. és 41.), Caryellen Pandrea-Bedrosian (43.), illetve Kozma Rebeka (49. és 53.), Kosz-Dobos Renáta (59.)
Kapura lövések: 47–21. Büntetőpercek: 4–2. Játékvezetők: André Attila és Kőszegi Kálmán.

Sportklub: Kurkó Anett Andrea, Ioana Bianca Bostan (kapusok) – Caryellen Pandrea-Bedrosian, Urus Zsanett, Vitos Anna, Alina Oprea, Popescu Magdolna (első sor); Dávid Dóra, Silló Bíborka, Ravasz Márta, Rácz Izabella, Daczó Anikó (második sor); Holczer Bernadett, Ónodi Szabina, Darvas Dóra, Joó Abigél, Antal Nóra (harmadik sor). Stáb: Varga András (vezetőedző).

Felcsík HC: Kosza Jácinta (kapus) – Gegő Bea Bíborka, Zsombori Gabriella, Páll Anita, Kozma Rebeka, Kosz-Dobos Renáta (első sor); Szabó Angyalka, Mic Annamária, Rezmelita Linda Mária, Gyenge Andrea Renáta, Márton Rebeka (második sor); Antal Emőke, Nagy Katalin, Both Anita, Bálint Ildikó. Stáb: Péter Andor (vezetőedző), Márk Róbert (másodedző).

A nyitóforduló másik mérkőzésén: Gyergyószentmiklósi Fox Hockey SK–Marosvásárhelyi VSK 51–0.

Vasárnap 14 órától a Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc találkozóval folytatódik a női bajnokság, helyszín a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpálya.