A magyar bajnok a második körben, a pénteki nyitónapon 5–4-re kikapott lengyel GKS Katowicétől, szombaton pedig 4–1-re a dán Herning Blue Fox-tól.
Jégkorong Kontinentális Kupa, 2. kör (a Final Fourba jutásért), Cortina d'Ampezzo, 3. forduló:
SG Cortina (olasz)–FTC-Telekom 4–5 – hosszabbítás után (1–1, 2–0, 1–3, 0–1), a magyar csapat gólszerzői Turbucz (12.), La Porte (47., 52.), Kestilä (58.), Roth (61.).
Az F csoport végeredménye: 1. GKS Katowice 7 pont, 2. Herning Blue Fox 5 pont, 3. SG Cortina 4 pont, 4. 4. FTC-Telekom 2 pont.
A másik ágon Grenoble-ban, az E csoportban a hazai Bruleurs De Loups, a brit Cardiff Devils, a kazah Nomad, valamint a lett Zemgale Jelgava lépett jégre. A csoport végeredménye: 1. Nomad 9 pont, 2. Cardiff Devils 6 pont, 3. Zemgale Jelgava 3 pont, 4. Bruleurs De Loups 0 pont.
A kvartettek első két-két helyezettje jutott a január 12-14-i Final Fourba.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!