GYHK–Titánok: „megismételt” mérkőzés

Gergely Imre 2020. november 23., 22:19 utolsó módosítás: 2020. november 23., 22:22

A Titánokat fogadta hétfőn este a Gyergyói Hoki Klub, és ahogy október közepén Győrben, most is csak egy pontot tudott megszerezni. A meccs több lényeges szempontból is a győri meccs megismétlésének tűnt.

A vendégek jöttek ki jobban az adok-kapokból Fotó: Szász Adorján/GYHK

A két csapat októberi összecsapásán a GYHK két gólos előnyt szedett össze – akárcsak most – és a remekül kontrázó Titánok egyenlíteni tudtak. Most szintén. A rendes játékidőben, és a husszabbítás után akkor is 3–3 volt az állás, és ez is megismétlődött. Persze a szétlövést is a székesfehérvári farmcsapat nyerte mindkét alkalommal.

A mostani mérkőzésen is egyértelműen a GYHK igyekezett irányítani a játékot, számos nagy helyzet kialakult Szeles ketrece előtt, de a vendégek kapusa remekelt a vasak között.

Minden azért nem maradhatott ki, a második harmad ötödik percében egy össze-vissza pattogó korongot megszelídítve Basaraba megszerezte a vezetést és egyben első gólját piros-fehérben.

Pár perccel később nehéz helyzetbe kerültek a házigazdák Barabás és Ferencz-Csibi is a kiállítás sorsára került, és szinte két teljes percig kettős emberelőnyben támadhattak a Titánok. Ebből a lehető legjobban szabadult ki a Szilassy-Góga legénység, a most bemutatkozó Pance lopott korongot és szólóját szenzációs mozdulattal fejezte be, immár kétgólos előnyhöz segítve új csapatát.

Fotó: Szász Adorján/GYHK
A harmad végén a vendégek finn légiósa Luusuainemi szépített, és ez önbizalmat adott a Titánoknak, akik amúgyis minden körülmények között lelkesen mennek előre. Így nem is jött váratlanul az egyenlítés a 46. percben.

Hiába követték egymást a gyergyói helyzetek, ezek kimaradtak, míg a túloldalon Madácsi le tudta győzni Ruczujt.

A hazaiak rögtön meg is nyugodhattak, hiszen alig 15 másodperc múlva Péter lőtt bődületes nagy gólt. Azonban ezt az előnyt sem sikerült tovább növelni és megtartani sem, Jakimcsuk egy emberhátrányban végigvitt újabb kontrából harmadszorra is egyenlített.

Az állás nem változott a 65. percig sem, annak ellenére, hogy a hosszabbításban is kapott egy emberelőnyt a GYHK. A szétlövéssel most sem volt szerencséje a gyergyóiaknak,

Reiter pedig a hatodik körben bevitte a kegyelemdöfést, a Titánok pedig elvittek két pontot Gyergyószentmiklósról.

A GYHK ebben a szezonban már negyedszerre kényszerültek szétlövésre, és mind a négyszer az ellenfelek örülhettek.

Erste Liga
Gyergyói Hoki Klub–Titánok 3–4 szétlövésben (0–0, 2–1, 1–2, 0–0, 0–1)
Gólszerzők: Joe Basaraba (26.perc), Eric Pance (34.), Péter Zsolt (47.), illetve Eemil Luusuainemi (40.), Madácsi Benedek (47.), Danil Jakimcsuk (54.), Rfeiter Attila (65., győztes büntető).
Kapura lövések: 41–38
Kiállításpercek: 12–10