Gyergyó kishokisai nyerték az U13-as jégkorongbajnokságot – képtörténet

Dobos László 2024. április 08., 11:01

Befejeződött a 13 éven aluli korosztály számára kiírt román jégkorongbajnokság rájátszása, ahol a döntőben a gyergyói fiatalok legyőzték a csíkiakat, a harmadik helyen pedig a felcsíkiakat megelőző brassói együttes végzett.

A győztes gyergyói együttes •  Fotó: Borbély Fanni
A győztes gyergyói együttes Fotó: Borbély Fanni

Selejtezőkből, két értékcsoportban zajló alapszakaszból, majd rájátszásból állt a romániai U13-as korosztály számára kiírt jégkorongbajnokság, amelyen összesen 12 csapat vett részt.

A legjobb hat csapat az A jelű értékcsoportban szerepelt, ahol hétvégén be is fejeződtek a küzdelmek. A döntőben a Gyergyószentmiklósi ISK együttese hazai pályán és idegenben is legyőzte a Csíkszeredai ISK alakulatát, míg a harmadik helyért a Brassói Corona szintén két győzelemmel múlta felül a Felcsík SK-t.

Az ezüstérmes Csíkszeredai ISK •  Fotó: Borbély Fanni
Az ezüstérmes Csíkszeredai ISK Fotó: Borbély Fanni

A bajnok gyergyói csapat vezetőedzője Barabás László, az ezüstérmes csíkiakat Gál Sándor készítette fel, a bronzérmes brassói csapat edzője Kovács László, a negyedik Felcsík szakvezetője pedig Gyenge Tamás.

A két nyert mérkőzésig tartó helyosztók eredményei:

Döntő
Első mérkőzés:
Gyergyói ISK–Csíki ISK 5–3 (1–2, 1–1, 3–0).
Gólszerzők: Bartis Bence Béla 2, Tamás István, Molnár Szabolcs és Székely István, illetve Onodi-Incze Lóránt, Erőss Gergő és András Hunor.
Második mérkőzés:
Csíki ISK–Gyergyói ISK 5–8 (2–1, 1–3, 2–4).
Gólszerzők: Erőss Gergő 3, Nagy Hunor és Tőke Ádám, illetve Székely István 3, Bartis Bence Béla és Tamás István 2-2, Molnár Szabolcs.

Gyergyói öröm •  Fotó: Borbély Fanni
Gyergyói öröm Fotó: Borbély Fanni

Bronzmeccsek
Brassói Corona–Felcsík SK 7–6 – hosszabbítás után (1–1, 3–4, 2–1, 1–0).
Gólszerzők: Tudor Mănoiu és Danyil Retunszkij 2-2, Petru Candea, Lidia Plătică és Tudor Diaconescu-Cărbunescu, illetve Szász Salamon 3, Lukács Csongor, Kovács Ákos és Bíró Bálint.
Felcsík SK–Brassói Corona 2–4 (0–1, 2–0, 0–3).
Gólszerzők: Bartalis Csaba és Szász Salamon, illetve Tudor Mănoiu 2, Lidia Plătică és Natan Savga.

Az A értékcsoport végeredménye: 1. Gyergyószentmiklósi ISK, 2. Csíkszeredai ISK, 3. Brassói Corona, 4. Felcsík SK, 5. Háromszéki Királypingvinek, 6. Dunărea Galați.

A B csoport küzdelmei még nem zárultak le.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni