Gólzáporos meccseken parádéztak az Ágyúsok

Sánta Imre 2022. március 05., 20:36 utolsó módosítás: 2022. március 05., 20:37

Érvényesítette a papírformát a hazai bajnokság negyedik helyéért küzdő Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata, amely a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán rendezett mérkőzéseken alaposan elpáholta a fővárosi Sportul Studențesc együttesét.

Termelték a találatokat Fotó: Háromszéki Ágyúsok/Facebook

A péntek esti első összecsapáson a kék-narancs mezesek semmit nem bíztak a véletlenre, és már az első harmadban nagy tűzijátékot rendeztek a vendégek kapujánál, amivel húszpercnyi játékidő után már hét góllal vezettek (7–0). A folytatás is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, Pelle Torstensson tanítványai nagy kedvvel játszva és újabb nyolc találatot jegyezve növelték a különbséget (15–0).

Az utolsó játékrészben már kissé visszavettek a ritmusból a házigazdák, így a harmad elején a fővárosiaknak is sikerült megzörgetni Móré Szabolcs hálóját, amire viszont a túloldalon is érkezett a válasz, és végül az Ágyúsok 18–1 arányban nyerték a mérkőzést, amelyen két játékosuk, Bíró Mátyás és Róth Zoltán is mesterhármasig jutott.

A küzdelem szombaton folytatódott, amelyen az előző napihoz képest a háromszékiek az első húsz percben játszottak kevésbé eredményesen, és bár elég hamar berámoltak három gólt Enache kapujába, az egyetemisták Adrian Lefterache révén szépíteni tudtak (3–1).

Az első szünet után azonban már csak egy csapat maradt a pályán, a kék-narancs mezesek valósággal átgázoltak a nyilvánvalóan gyengébb játékerőt képviselő ellenfelükön. Egymás után potyogtak a gólok, és az Ágyúsok látványos megoldásokkal szórakoztatva a kézdivásárhelyi közönséget, negyven perc alatt tizenhat alkalommal zörgették meg a vendégek hálóját.

A háromszékiektől ezen a meccsen többen is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, Horváth Pál öt gólt, Gecse Olivér pedig négyet vágott, és akárcsak egy nappal korábban, Róth Zoltánnak ezen a találkozón is összejött a mesterhármas, de a csapatjáték is kiválóan működött, ami a folytatásra nézve is bíztató lehet.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz

Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 18–1 (7–0, 8–0, 3–1).
Gólszerzők: Márton Koppány (3., 10.), Silló Huba (5.), Sándor Zoltán (12.), Ilyés Tamás (13., 27.), Szergej Pajor (14., 59.), Bíró Mátyás (15., 26., 53.), Alekszandr Bolshakov (22.), Róth Zoltán (33., 37., 40.), Gecse Olivér (34., 39.), Ferencz Szilárd (45.), illetve Vákár Lajos (41.).
Kapura lövések: 58–14.
Kiállításpercek: 2–38.

Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 19–1 (3–1, 7–0, 9–0).
Gólszerzők: Horváth Pál (2., 38., 48., 51., 58.), Gecse Olivér (6., 25., 44., 57.), Bíró Ottó (11.), Róth Zoltán (22., 23., 54.), Alekszandr Bolshakov (23.), Sándor Zoltán (27.), Ilyés Tamás (40., 45.), Márton Koppány (42.), Fetés Róbert (59.), illetve Adrian Lefterache (14.).
Kapura lövések: 77–9.
Kiállításpercek: 6–16.