A péntek esti első összecsapáson a kék-narancs mezesek semmit nem bíztak a véletlenre, és már az első harmadban nagy tűzijátékot rendeztek a vendégek kapujánál, amivel húszpercnyi játékidő után már hét góllal vezettek (7–0). A folytatás is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, Pelle Torstensson tanítványai nagy kedvvel játszva és újabb nyolc találatot jegyezve növelték a különbséget (15–0).
Az utolsó játékrészben már kissé visszavettek a ritmusból a házigazdák, így a harmad elején a fővárosiaknak is sikerült megzörgetni Móré Szabolcs hálóját, amire viszont a túloldalon is érkezett a válasz, és végül az Ágyúsok 18–1 arányban nyerték a mérkőzést, amelyen két játékosuk, Bíró Mátyás és Róth Zoltán is mesterhármasig jutott.
A küzdelem szombaton folytatódott, amelyen az előző napihoz képest a háromszékiek az első húsz percben játszottak kevésbé eredményesen, és bár elég hamar berámoltak három gólt Enache kapujába, az egyetemisták Adrian Lefterache révén szépíteni tudtak (3–1).
Az első szünet után azonban már csak egy csapat maradt a pályán, a kék-narancs mezesek valósággal átgázoltak a nyilvánvalóan gyengébb játékerőt képviselő ellenfelükön. Egymás után potyogtak a gólok, és az Ágyúsok látványos megoldásokkal szórakoztatva a kézdivásárhelyi közönséget, negyven perc alatt tizenhat alkalommal zörgették meg a vendégek hálóját.
A háromszékiektől ezen a meccsen többen is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, Horváth Pál öt gólt, Gecse Olivér pedig négyet vágott, és akárcsak egy nappal korábban, Róth Zoltánnak ezen a találkozón is összejött a mesterhármas, de a csapatjáték is kiválóan működött, ami a folytatásra nézve is bíztató lehet.
Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz
Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 18–1 (7–0, 8–0, 3–1).
Gólszerzők: Márton Koppány (3., 10.), Silló Huba (5.), Sándor Zoltán (12.), Ilyés Tamás (13., 27.), Szergej Pajor (14., 59.), Bíró Mátyás (15., 26., 53.), Alekszandr Bolshakov (22.), Róth Zoltán (33., 37., 40.), Gecse Olivér (34., 39.), Ferencz Szilárd (45.), illetve Vákár Lajos (41.).
Kapura lövések: 58–14.
Kiállításpercek: 2–38.
Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 19–1 (3–1, 7–0, 9–0).
Gólszerzők: Horváth Pál (2., 38., 48., 51., 58.), Gecse Olivér (6., 25., 44., 57.), Bíró Ottó (11.), Róth Zoltán (22., 23., 54.), Alekszandr Bolshakov (23.), Sándor Zoltán (27.), Ilyés Tamás (40., 45.), Márton Koppány (42.), Fetés Róbert (59.), illetve Adrian Lefterache (14.).
Kapura lövések: 77–9.
Kiállításpercek: 6–16.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!