Gólzápor Kézdivásárhelyen, félbeszakadt meccs Galacon

Dobos László 2024. szeptember 20., 22:22

A B csoport két mérkőzése szerepelt műsoron pénteken este a jégkorong Román Kupában. Kézdivásárhelyen az Ágyúsok simán verték a Sportul Studențesc együttesét, Galacon pedig félbeszakadt a Steaua elleni meccs, mert nem volt játékra alkalmas a jégfelület.

Rövid ideig tartott a Galaci CSM és a Bukaresti Steaua mérkőzése, amely szombaton folytatódik Fotó: Facebook/CSM Galati

Szinte minden percre jutott egy-egy kapura lövés Kézdivásárhelyen a Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Sportul Studențesc kupameccsen, amelyet a házigazdák végül 16 gól különbséggel nyertek meg. Úgy tűnik, a fővárosi egyetemisták csapatának idén is csak statisztaszerep jut, nem tud beleszólni a bajnokság, illetve a kupasorozat rangsorainak alakulásába.

Galacon a 11. percben, 1–0-s hazai vezetésnél félbeszakadt a házigazdák Bukaresti Steaua elleni kupamérkőzése. Az Al-Duna parti város csarnokában a jégfelület meghibásodott, alkalmatlan volt az összecsapás folytatására, amelyet a tervek szerint szombaton délelőtt játszanak végig.

Jégkorong Román Kupa, B csoport:

Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Sportul Studențesc 16–0 (3–0, 4–0, 9–0).

Gólszerzők: Márton Koppány 3, Részeg Zsolt, Szőcs Zalán és Király Ádám 2-2, Görbe Tivadar, Antal László, Molnár Zoltán, Barkó Gergely, Róth Zoltán, Gecse Olivér és Nagy Tamás.

Kapura lövések: 59–9.
Büntetőpercek: 0–8.

Az A csoport első eredményei:
Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 5–0,
Gyergyói HK–Brassói Corona 2–4.

A 2024–2025-ös jégkorong Román Kupa lebonyolítása hasonló az elmúlt szezonhoz. A három Erste Ligás csapat az A csoportba, a többiek a B-be kaptak besorolást. Mindkét csoportból az első két-két helyezett bejut a négyes döntőbe.