Gólparádét rendezett a Sportklub Dunaújvárosban

Dobos László 2021. január 13., 21:40 utolsó módosítás: 2021. január 13., 21:41

Folytatódott a Csíkszeredai Sportklub győzelmi sorozata a jégkorong Erste Ligában, a székelyföldi együttes szerdán este 9–1-re nyert a sereghajtó Dunaújvárosi Acélbikák otthonában. A csíki kék-fehérek év eleji magyarországi turnéjuk negyedik mérkőzésén negyedik győzelmüket aratták.

Egy percig sem volt kérdéses a csíkiak győzelme Fotó: Dunaújvárosi Acélbikák

Uralta az első játékrészt a vendég Sportklub, Beczéék sokkal több gólhelyzetet alakítottak az első húsz percben, és távol tartották kapujuktól a házigazdákat. A székelyföldiek háromszor is betaláltak az első harmadban, mindhárom gól szép akció végén született: kétszer Yellow Horn lőtte a korongot a felsőbe, a harmadik találatnál pedig Salló értékesítette Becze pontos passzát.

Fotó: Dunaújvárosi Acélbikák

Az első szünet után Blackwater és Wishart révén lőtt villámgyorsan két gólt (0–5) a székelyföldi alakulat, majd okosan tartotta ötgólos előnyét. A középső játékrész utolsó perceiben emberelőnyhöz jutott az Acélbikák csapata, de ezt kivédekezték az erdélyiek, a második szünet előtt négy másodperccel pedig Yellow Horn meglőtte harmadik gólját, a kapusról kipattanó korongot az üres kapuba juttatta (0–6).

Kettős emberelőnybe kerültek a harmadik játékrész elején a vendégek, ezt Taratuhin váltotta gólra (0–7), majd a 48. percben egy csel után Láday közelről bombázott az Acélbikák kapujába (0–8). A sportszerű mérkőzést az 53. percben egy Pozsár–Fodor ökölpárbaj szakította meg, majd ezt követően Farkas Tamás lőtt egy védhetetlen bombagólt a jobb felsőbe (0–9). Az utolsó percekben a házigazdáknak sikerült a becsületgól, az 59. percben Turcotte volt eredményes. A Sportklub kapuját Makszim Szamankov védte a Fejér megyei mérkőzésen.

Ez volt a két csapat második mérkőzése a 2020–2021-es szezonban, és érdekesség hogy pontosan három hónappal korábban, szintén egy 13-ai napon, október 13-án a Sportklub 10–4-re nyert Dunaújvárosban.

A csíkiak számára következik a két MAC HKB Újbuda elleni összecsapás – pénteken és szombaton a budapesti Tüskecsarnokban.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 1–9 (0–3, 0–3, 1–3).
Gólszerzők: Hugo Turcotte (59.), illetve Colton Yellow Horn (9., 14. és 40.), Salló Alpár (14.), Judd Blackwater (22.), Ty Wishart (23.), Andrej Taratuhin (43.), Láday Tamás (47.) és Farkas Tamás (53.).
Kapura lövések: 23–63.
Büntetőpercek: 45–31 (ebből az újvárosi Dósa Krisztiánnak 10 perc fegyelmi, valamint szintén az újvárosi Pozsár Márknak, illetve a csíki Fodor Csanádnak 5+20 perces végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Kókai Márk és Berger Ákos, illetve Pályi-Kis Patrik és Kis-Király Barna.