Gólparádét rendezett a Gyergyói HK Székesfehérváron

Gergely Imre 2022. szeptember 27., 22:26

Esélyeshez méltóan szerezte meg az újabb három pontot a Gyergyói Hoki Klub a FEHA19 vendégeként. A piros-fehérek ezzel százszázalékos teljesítménnyel teljesítették a magyarországi Erste Liga túrájukat.

Nem volt megállás, csak termelték a találatokat Fotó: Soós Attila/FEHA19

A korábban Fehérvári Titánok néven szereplő székesfehérvári fiatalok valóságos mumusai voltak a gyergyóiaknak, sokszor borsot törtek az orruk alá. Most azonban osztálykülönbség volt a két csapat között.

A kedd esti találkozó pontjainak sorsa lényegében már a 10. percre eldőlt, akkor már 0–4 állt az eredményjelzőn. Sylvestre duplázott, majd Császár és DiDiomete voltak a gólszerzők.

Fotó: Soós Attila/FEHA19

Ekkor a hazaiak edzője kapuscsere mellett döntött, Márkust Orbán váltotta a FEHA19 kapujában. Őt a második harmad legelején Sándor-Székely avatta fel. Ez volt a fiatal csatár első Erste Liga gólja.

Az első harmadhoz hasonlóan továbbra is a GYHK uralta a játékot, igaz, voltak rövidebb időszakok, amikor az ellenfél be tudta szorítani a piros-fehéreket a kapujuk elé, de nem nagyon találtak rést a védelmen, amikor pedig igen, akkor Rinne tette a dolgát. Végül Keceli-Mészáros botjáról pattant be a korong, ami a FEHA19 becsületgólját jelentette, hiszen ezt követően már csak a GYHK talált be. A gólok száma pedig kétszámjegyű, a végeredmény 1–10 lett. Sylvestre mesterhármasig jutott.

Ritka és érdekes tény: a találkozó 60 perce alatt egyetlen kiállítást sem kellett befújjanak a játékvezetők.

Szilassy Zoltán legénysége igencsak meggyőző teljesítménnyel nyitja a szezont, 4 mérkőzés után a ligában egyedüliként 100 százalékos a mérlegük, gólarányuk pedig 25–6.

A gyergyóiak számára most hosszabb pihenő következik, legközelebb október 7-én, pénteken a DEAC együttesét fogadják az Erste Ligában.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:

FEHA19 – Gyergyói Hoki Klub 1–10 (0–4, 1–4, 0–2).
Gólszerzők: Keceli-Mészáros Mátyás (36.), illetve Sébastien Sylvestre (2., 5., 49.), Császár Hunor (10.), Devin DiDiomete (10.), Sándor-Székely Ottó (23.), Szigeti Ákos (29., 37.), Vincze Péter (30.), Brance Orbán (52.).
Kapura lövések: 20–37.
Kiállításpercek: 0–0.