Gólokat lőttek az Ágyúsok, azért a Gyergyói HK behúzta a meccset

Gergely Imre 2023. szeptember 26., 21:00

A romániai bajnokság alapszakaszában játszott korábbi három találkozójukon a Háromszéki Ágyúsok nem tudtak betalálni a Gyergyói Hoki Klub kapujába. Negyedszerre már sikerült ez – kétszer is – de a GYHK szerezte meg a három pontot.

Mind a négy egymás elleni találkozót letudta a két együttes Fotó: Háromszéki Ágyúsok

Eseménydús volt a kedd esti összecsapás első harmadja, Orbán négy perc után szerezte meg a vezetést a Gyergyói Hoki Klubnak egy sakk-mattig játszott akcióból, majd kiállítások sorozata következett mindkét oldalon. Ezek közül a Biró Ottóé tartott a legtöbbet, aki 5 percet és végleges büntetést kapott szabálytalan megmozdulása után.

A GYHK kettős emberelőnyben növelte a különbséget, Vincze Péter bombázott egy akkorát, hogy Béres kezéből a bot is kiesett. Nemsokára az Ágyúsok is meglőtték az első találatukat a bajnokságban három góltalan mérkőzésük után. Ők is kettős emberelőnyben voltak eredményesek, Részegh vette be közelről Demeter ketrecét.

A második játékrészben Szigeti növelte a vendégelőnyt egy gyors kontrából, majd Gecse lövése pattant meg a GYHK kapuja előtt és ezzel ismét gólt ünnepelhettek a hazai nézők.

A találat láthatóan feltüzelte az Ágyúsokat, hosszú percekig nyomás alatt volt a Demeter előtti terület. De aztán ritmust váltott a piros-fehér együttes és ennek Vincze Péter újabb találata volt a következménye.

Fotó: Háromszéki Ágyúsok

Az utolsó húsz percben a vendégek látható szándéka az volt, hogy tartsák az előnyt, igyekeztek eldugni a korongot a hazai csapat elől. Az állás nem is változott, 2–4 lett a végeredmény.

Ezzel a GYHK és az Ágyúsok le is játszották mind a négy egymás elleni találkozójukat a romániai bajnokság alapszakaszában. A négy közül ez volt a legkiegyensúlyozottabb, a háromszéki együttes most töltötte a legtöbb időt a támadóharmadban. Ezeket a meccseket Szilassy Zoltán elmondása szerint felkészülési meccsként is kezelték a gyergyóiak, és ezt a célt jól is szolgálták ezek a találkozók.

Pénteken jön a szezon első igazán nagy meccse, az Erste Liga nyitány, és egyben székely rangadó Csíkszeredában.

Romániai jégkorong bajnokság alapszakasz:

Háromszéki Ágyúsok–Gyergyói Hoki Klub 2–4 (1–2, 1–2, 0–0).
Gólszerzők: Részegh Zsolt (16. perc), Gecse Olivér (33.) illetve Brance Orbán (5.), Vincze Péter (13., 38.) Szigeti Ákos (29.).