Az elmúlt napokban bejelentett játékosmozgások után a szakmai stábban is történt változás Gyergyószentmiklóson. A piros-fehérek eddigi csapatkapitánya mostantól másodedzőként dolgozik szülővárosa jégkorongcsapatánál. Az ezt bejelentő közlemény így fogalmaz:
„Örömmel jelenthetjük be, hogy Szilassy Zoltán vezetőedző mellett mostantól hivatalosan is Góga Attila végzi a másodedzői feladatokat. Meggyőződésünk, hogy Gyergyói Hoki Klub csapatkapitánya mindenképpen rászolgált arra, hogy a szakmai vezetésben meghatározó szerepet kapjon.
Segédedzővé kinevezését Szilassy Zoltán javasolta, látva, hogy milyen odaadó és magas szintű szakmai munkát végzett az együttessel az alatt az idő alatt, míg az edzői feladatokat ő kellett betöltse a GYHK padján mérkőzéseken és edzéseken.
Bízunk benne, hogy a jelenlegi edzői stáb, más gyergyói szakemberekkel kiegészülve sok évre biztosítja majd a szakmai vezetést a Gyergyói Hoki Klubnál”.
A 38 éves Góga Attila Gyergyószentmiklóson kezdte a pályafutását, majd a Progym után a HC Csíkszereda, Brassó és a Sportklub színeiben is játszott, végül három éve Galacról tért haza. Erste Liga-győztes, többszörös romániai bajnok és kupagyőztes, közel százszoros válogatottként lép az edzői karrier felé.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Csíksomlyó évszázadok óta a magyarság egyik legfontosabb lelki találkozási pontja: a pünkösdi búcsú idején százezrek gyűlnek össze a Nyeregben, hogy közösen imádkozzanak és erősítsék meg hitüket.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!