Kevés néző, csak közel ötszázan voltak kíváncsiak a csütörtök esti Románia–Izrael találkozóra a brassói olimpiai jégcsarnokban, ahol a székelyföldi születésű játékosokra, és a honosított idegenlégiósokra épített házigazda együttes az első perctől az utolsóig végigtámadta a mérkőzést, a kapura lövések aránya 82:6 volt Péter Balázsék javára.
A gólkülönbség lehetett volna nagyobb is, de Yehonatan Reisinger, majd Omar Sharir, az izraeli kapusok bravúrt bravúrra halmoztak. Érdekesség, hogy az utolsó tíz percben 8 gól született.
Jégkorong, Olimpiai selejtező, K csoport, 2. forduló:
Románia–Izrael 15–0 (1–0, 4–0, 10–0).
Gólszerzők: Daniel Trancă (5. és 56.), Anton Butocsnov (22. és 60.), Gajdó Balázs (23.), Vitalij Kiricsenko (30.), Salló Alpár (40.), Eduard Cășăneanu (48. és 60.), Roberto Gliga (50.), Bíró Ottó (53.), Farkas Tamás (55.), Fodor Csanád (56.), Pavlo Boriszenko (58. és 59.).
Kapura lövések: 82–6.
Büntetőpercek: 24–6 (ebből az izraeli Itay Vaitznak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Ramon Sterkens (Hollandia), Alejando Banos Garcia (Spanyolország) és Nicholas Verbdruggen (Hollandia).
A nyitónap másik mérkőzésén: Izland–Kirgizisztán 9–4 (2–0, 2–2, 5–2).
A további program: pénteken 15 órától Izland–Izrael, 19 órától Románia–Kirgizisztán, vasárnap 15 órától Izrael–Kirgizisztán, 20 órától Románia–Izland. A csoportból csak az első helyezett jut tovább.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!