Galacon maradt alul a nagyon tartalékos GYHK

Gergely Imre 2023. február 07., 21:14

Két mérkőzést rendeztek kedden a romániai jégkorong bajnokság alapszakaszában. A csapat számos meghatározó játékosát nélkülöző GYHK kikapott Galacon, a Corona idegenben nyert a Steaua ellen.

Ez amolyan tudjuk le a meccset szituáció volt Fotó: Veres Nándor

Öt ifijátékossal, egyetlen légióssal, valamint a magyar válogatottba behívott játékosok nélkül utazott el a Gyergyói Hoki Klub Galacra romániai bajnoki alapszakasz mérkőzésre.

Így nem annyira a pontok megszerzése volt a cél, mint letudni a két meccset a Duna parton.

Ennek tudatában nem volt meglepetés, hogy a házigazdák az első szünetben 4–1-re, a másodikban 7–3-ra vezettek. A vége 9–5 lett. A két együttes szerdán újra megmérkőzik.

A nap másik meccsén a Bukaresti Steaua és a Brassói Corona találkozott.
Szoros volt az állás két harmad után. Az elsőben 2–1-re vezetett a Corona, és ez a középső játékrészben sem változott. A harmadikban még egyet lőtt a Brassó, és behúzta a pontokat.

Jégkorong romániai bajnokság alapszakasz:

Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 9–5 (4–1, 3–2, 2–2).
Gólszerzők: Hildebrand Szabolcs 3, Artyem Szurszov 2, Jurij Nazarov, Alekszej Baskov, Konstantin Csernyuk, Mihail Sabanov, illetve Szigeti Ákos 3, Silló Arnold, Tódor Csaba.

Bukaresti Steaua–Brassói Corona 1–3 (1–2, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Anton Ruban, illetve Chase Schaber, Radim Valchar, Sills Sullivan.