Brassó kezdett erősebben, Rinnének és az előtte dolgozó védelemnek volt több tennivalója. A 10. perctől kiegyenlítődött a játék, jöttek a komolyabb gyergyói helyzetek is. Az első gólt egy furán megpattanó korong eredményezte a Corona első emberelőnyének a végén, Gajdó Balázst írták gólszerzőnek.
A második harmad is a vendégek rohamjaival indult, de a 25. percbenSylvestre tette Sándor Bence botjára a korongot, aki bevágta az egyenlítő találatot.
Három perccel később Sárpátki szerzett korongot, indította Vincze Pétert, aki Sylvestre-vel lódulhatott meg, és a remek ellentámadás végén előnybe került a GYHK. A vezetés szűk egy percig tartott, Cornet 2–2-re módosította az állást.
Ez a záró játékrész legelején változott újra, amikor Ádám keresztpassza után Vayrynennek formalitás volt a kapuba helyezni, ismét a gyergyóiak vezettek.
A későbbiekben a GYHK igyekezett tartani az eredményt, de a 49. percben Szakcskovról lemaradtak a piros-fehérek és harmadszor is egál lett az állás.
Hosszabbítás irányába tartott a meccs, amikor hazaiak is megkapták az egyetlen emberelőnyüket, és ebből Vayrynen belőtte a negyedik gyergyói gólt, amire már nem maradt ideje válaszolni a brassóiaknak.
Egy jó, színvonalas és izgalmas meccset nyert a Gyergyói Hoki Klub, amely pénteken és szombaton Erste Liga mérkőzéseket vív a Ferencváros és a BJA ellen.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brassói Corona Brassó | 36 | 26 | 2 | 1 | 7 | 215-90 | 83 |
2 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 36 | 25 | 1 | 2 | 8 | 198-97 | 79 |
3 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 36 | 22 | 3 | 2 | 9 | 217-86 | 74 |
4 | Háromszéki Ágyúsok Ágyúsok | 35 | 16 | 2 | 0 | 17 | 180-120 | 52 |
5 | Bukaresti Steaua Steaua | 35 | 15 | 2 | 0 | 18 | 166-118 | 49 |
6 | Galaci CSM Galac | 35 | 10 | 0 | 5 | 20 | 165-141 | 35 |
7 | Sportul Studențesc Sportul | 35 | 0 | 0 | 0 | 35 | 45-534 | 0 |
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA is hazai pályán játszik a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 19. fordulójában, mindkét együttes mérkőzését élőben követhetjük a televízióban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Európa legveszélyeztetettebb örökségi helyszínei közé került a Hunyad megyei Őraljaboldogfalván található református templom. A felbecsülhetetlen értékű freskókkal díszített műemlék megmentése most nemzetközi összefogással indulhat meg.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!