Benedek Roland, miután a Gyergyói ISK-nál megtanulta az alapokat, 17 évesen bemutatkozott a felnőttek közt a Progym színeiben, majd Debrecen és Miskolc U18-as és U20-as csapatában fejlődött, mielőtt három éve hazatért volna Gyergyószentmiklósra.
Az Erste Ligában viszonylag kevesebb játéklehetőséghez jutott, az előző két szezonban inkább a romániai bajnokikon szerepelt, azonban megvan benne a potenciál, hogy előrelépjen.
Erre utalnak a bejelentésben olvashatók is: „Biztosak vagyunk benne, hogy mindent belead, hogy egyik erőssége legyen a csapatnak, és megragadja a lehetőséget, hogy gólokkal, gólpasszokkal és az edző által rászabott munka lehető leghatékonyabb szintű teljesítésével igazolja tehetségét”.
Benedek Roland a Gyergyói Hoki Klub 2020–21-es keretének 19. játékosa.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
2026 júliusától ismét emelkedik a nők öregségi nyugdíjkorhatára: 62 éves és 7 hónapos koruktól kérhetik a nyugdíjazásukat. Ez egy hónappal magasabb korhatárt jelent az év első felében nyugdíjba vonuló nőkhöz képest.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!