A korábbi évektől eltérően már a nyári felkészülés kezdete óta Csíkszeredában tartózkodik a csapat vezetőedzője. A játékosként az NHL-ben is pályára lépett, edzőként eddig Magyarországon és Dániában tevékenykedett kanadai Jason Morgan kifejtette, mindhárom fronton (Erste Liga, román bajnokság és Román Kupa) első helyen szeretnének végezni, három kupa a cél a következő idényben.
Hozó Levente, a csapat másodedzője elmondta, az alapozást három szakaszra osztották. Június 3. és 28. között zajlott az első szakasz, július 8. és 27. között a második felkészülési szakasznál tartanak, ebben az időszakban naponta két edzésük van, járnak a cross-fitt terembe, erőterembe, uszodába, de hosszú kerékpározások is szerepelnek a programban.
A harmadik felkészülési szakaszt augusztus elején kezdik el, a tervek szerint augusztus 15-étől lesz teljes a keret. Részegh Zsolt az érettségi vizsga miatt később kezdte el az edzéseket, míg Becze Tihamér, Andrej Taratuhin és Radim Valchar, Salló Alpár, illetve az új idegenlégiósok – Makszim Szamankov kapus, Gyenyisz Kuljas hátvéd, illetve Evan Brophey, Kurtis McLean és Josh Shalla csatárok – egyéni edzésterv alapján készültek egész nyáron.
A Csíkszeredai Sportklub részt vesz az augusztus 30. és szeptember 1. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Gyilkostó Kupa felkészülési tornán, ahol a házigazdák mellett a Fehérvári Titánok és a Bukaresti Steaua ellen lépnek majd jégre.
A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Közúti baleset történt az év utolsó napjának délelőttjén a 12A jelzésű országúton, Csíkszentmiklós és Csíkszereda között. A rendőrség közleménye szerint három autó összeütközött, egy személy megsérült.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!