Ezúttal sem bírt a DEAC-cal a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2021. január 23., 22:28

Vereséggel zárta kilencmeccses év eleji magyarországi turnéját a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi gárda szombaton este 4–3-ra kapott ki Debrecenben.

A szezon harmadik DEAC–Sportklub összecsapásán a harmadik debreceni siker született Fotó: Fucskó Tamás

Többet támadott az első húsz percben a Sportklub, az első negyedórában a vendég székelyföldiek két emberhátrányt is kivédekeztek, de a 16. percben egy ellentámadás végén Kozma közelről bekotorta a csíki kapuba a játékszert. A gólt videós visszanézés után érvénytelenítették a játékvezetők (1–0).

A 17. percben Taratuhint arcul találta egy korong, a Sportklub csatárát ápolni kellett, és nem tudta folytatni a játékot.

Másfél perccel az első szünet előtt emberelőnybe kerültek a csíkiak, ezt Blackwater értékesítette, így 1–1-gyel zárult az első harmad.

Jól kezdte a második játékrészt a hazai gárda, szünet után rögtön az üresen hagyott Novotny talált be közelről László Arnold hálójába (2–1), majd a 24. percben egy távoli lövést értékesített a csíki kapu torkából Kulesov (3–1).

Nagyot küzdött a Sportklub ebben a játékrészben, de a helyzetek közül csak egyet sikerült értékesíteni, Blackwater passzából Sándor Zoltán ütötte be a korongot a kiváló napot kifogó Hetényi kapus hálójába (3–2).

Fotó: Fucskó Tamás

Óriási küzdelmet hozott a harmadik játékrész, amelynek közepén emberelőnyből Izacky találatával újra kétgólos lett a debreceniek előnye (4–2), de az 51. percben Becze Tihamér távoli lövésével újra szépítettek az erdélyiek (4–3). Az egyenlítés reményében az utolsó két percre kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre a csíki szakvezetés, majd időt is kértek, de a kék-fehérek nem tudták bevenni Hetényi kapuját.

Ez volt a harmadik Debrecen–Csíkszereda mérkőzés a 2020-2021-es Erste Liga alapszakaszában, és mind a három találkozó a hajdúsági együttes győzelmével zárult (6–3, 5–2 és 4–3).

A Sportklub kilencmeccses anyaországi sorozatán hét mérkőzést megnyert és kettőn vereséget szenvedett, a 27 lehetséges pontból 20 pontot szerzett.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 4–3 (1–1, 2–1, 1–1)
Gólszerzők: Kozma Ferenc (16. perc), Domiinik Novotny (21.), Vlagyszilav Kulesov (24.) és Jakub Izacky (48.), illetve Judd Blackwater (20.), Sándor Zoltán (31.) és Becze Tihamér (51.)
Kapura lövések: 43–52
Büntetőpercek: 10–16
Játékvezetők: Kincses Gergely és Haszonits Miklós, illetve Kövesi Bence és Szabó Dávid