Ezúttal lőtt két gólt a Sapientia a Brassónak

Dobos László 2022. február 23., 21:09 utolsó módosítás: 2022. február 23., 21:11

Érvényesült a papírforma a szerda esti mérkőzésen a román jégkorongbajnokságban. A Brassói Corona hazai jégen 9–2-re nyert a Sapientia U23 csapata ellen.

Ez volt a két csapat negyedik találkozója a 2021-2022-es bajnokságban. Mind a négy mérkőzést a Corona nyerte: tavaly kétszer 8–0-ra, idén pedig 6–0-ra és 9–2-re.

Jó jel, hogy ezúttal a fiatal székelyföldi egyetemista csapatnak sikerült gólt lőnie a sokkal tapasztaltabb, idegenlégiósokkal teletűzdelt Brassói Coronának. Érdekesség a statisztikusoknak, hogy Radim Valchař második és harmadik gólját ugyanabban a 27. percben lőtte, a két találat között alig 16 másodperc telt el.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Sapientia U23 9–2 (1–0, 6–0, 2–2).
Gólszerzők: Gajdó Tamás (5.), Radim Valchař (27. és újra 27.), Kovács Mátyás (28. és 32.), Patrik Machala (31.), Chase Schaber (37.), Albert Zagidulin (43.) és Cole MacDonald (47.), illetve
Gál Tamás (52.) és Lázár Menyhárt (53.).
Kapura lövések: 56–39.
Büntetőpercek: 8–4.
Játékvezetők: Bandi Csaba és Cristian Flip.

7. Sapientia U23 22 2 0 0 20 51–142 6
8. Sportul Studențesc 20 0 0 0 20 32–365 0Szombaton és vasárnap (február 26-27.), mindkét nap 18.30 órától Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok mérkőzéseket rendeznek az Al-Duna parti városban.