Ezúttal csak a ráadásban dőlt el a Corona és a GYHK párharca

Gergely Imre 2021. február 24., 21:30 utolsó módosítás: 2021. február 24., 21:41

Hatvan perc alatt nem született döntés a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub között az Erste Liga három állomásos, alapszakaszzáró mérkőzéssorozatának második meccsén. Végül aranygóllal a házigazda Corona húzta be ezt az összecsapást is.

Fotó: Brassói Corona

Nagyon megnyomta a Corona a szerda esti GYHK elleni meccs elejét, Tranca korai gólja után is záporoztak a lövések Ruczuj kapuja felé. Ebben a periódusban nagyon nem találta magát a gyergyószentmiklósi együttes, és egy emberhátrányt is ki kellett védekeznie.

Aztán a 7. percben a semmiből jött Pance egyenlítése. A szlovén csatár a kék vonalnál lopott korongot, látványos cselekkel bogozta össze a brassói védelmet, és a kapu oldalába vágta a játékszert. A találat nagyon esélyesnek tűnik a hét gólja címre.

Az egyenlítés egy csapásra felvillanyozta a gyergyóiakat,

innen folyamatosan veszélyben forgott Polc ketrece. A második gyergyói gól sem volt csúnya, Fejes lopta a távolságot, csúszott egyre közelebb a kapuhoz, majd védhetetlenül vágta be.

A második harmad az eredmény tekintetében az első ellentéte volt. Ezúttal a GYHK lőtt gyorsan gólt, Pance értékesítette Szigeti remek passzát, majd két brassói találat következett. Valchart ugratta ki emberhátrányban McFadden, és a cseh ilyen helyzetet nem hagyhatott ki, majd Gliga tette bele a botját egy hátvéd lövésébe és az így irányt változtató korong csapta be Ruczujt.

A GYHK ebben a játékrészben sem játszott alárendelt szerepet St-Amant bődületes kapuvasat lőtt és számos más nagy helyzet is kimaradt Polc kapujánál.

A harmadik harmadban mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, hogy eldöntsék a mérkőzést, de a kapusok a helyükön voltak, egyszer sem jutott túl rajtuk a korong.

A hat alapemberét nélkülöző GYHK így is pontot szerzett a szinte legjobb felállásban játszó Corona ellen.

A „szinte” azt jelentette, hogy Finucci helyett Zagidullin, Tőke helyett Polc lépett jégre szerdán.

Jöhetett a ráadás. A hosszabbítás ebben a szezonban nagyon nem ment a piros-fehéreknek, 11 alkalomból mindössze kétszer sikerült elhozniuk a bónuszpontot. Most sem jött össze, pedig több lehetőséget alakítottak ki mint a házigazdák.

A két együttes pénteken újra összecsap egymással, akkor Gyergyószentmiklós lesz a helyszín, és az lesz az Erste Liga alapszakaszának lezárása is.

Jégkorong, Erste Liga és romániai bajnokság:
Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 4–3 hosszabbítás után (1–2, 2–1, 0–0,1–0).
Gólszerzők: Daniel Tranca (2. és 64.), Radim Valchar (25.), Roberto Gliga (35.), illetve Eric Pance (7., 23.), Fejes Nándor (15.).