Nagyon megnyomta a Corona a szerda esti GYHK elleni meccs elejét, Tranca korai gólja után is záporoztak a lövések Ruczuj kapuja felé. Ebben a periódusban nagyon nem találta magát a gyergyószentmiklósi együttes, és egy emberhátrányt is ki kellett védekeznie.
Aztán a 7. percben a semmiből jött Pance egyenlítése. A szlovén csatár a kék vonalnál lopott korongot, látványos cselekkel bogozta össze a brassói védelmet, és a kapu oldalába vágta a játékszert. A találat nagyon esélyesnek tűnik a hét gólja címre.
Az egyenlítés egy csapásra felvillanyozta a gyergyóiakat,
innen folyamatosan veszélyben forgott Polc ketrece. A második gyergyói gól sem volt csúnya, Fejes lopta a távolságot, csúszott egyre közelebb a kapuhoz, majd védhetetlenül vágta be.
A második harmad az eredmény tekintetében az első ellentéte volt. Ezúttal a GYHK lőtt gyorsan gólt, Pance értékesítette Szigeti remek passzát, majd két brassói találat következett. Valchart ugratta ki emberhátrányban McFadden, és a cseh ilyen helyzetet nem hagyhatott ki, majd Gliga tette bele a botját egy hátvéd lövésébe és az így irányt változtató korong csapta be Ruczujt.
A GYHK ebben a játékrészben sem játszott alárendelt szerepet St-Amant bődületes kapuvasat lőtt és számos más nagy helyzet is kimaradt Polc kapujánál.
A harmadik harmadban mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, hogy eldöntsék a mérkőzést, de a kapusok a helyükön voltak, egyszer sem jutott túl rajtuk a korong.
A hat alapemberét nélkülöző GYHK így is pontot szerzett a szinte legjobb felállásban játszó Corona ellen.
A „szinte” azt jelentette, hogy Finucci helyett Zagidullin, Tőke helyett Polc lépett jégre szerdán.
Jöhetett a ráadás. A hosszabbítás ebben a szezonban nagyon nem ment a piros-fehéreknek, 11 alkalomból mindössze kétszer sikerült elhozniuk a bónuszpontot. Most sem jött össze, pedig több lehetőséget alakítottak ki mint a házigazdák.
A két együttes pénteken újra összecsap egymással, akkor Gyergyószentmiklós lesz a helyszín, és az lesz az Erste Liga alapszakaszának lezárása is.
Hiába szerezte meg a vezetést a Csíkszeredai Sportklub, fordítani tudott a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének hatodik mérkőzésén, és 4:2-es összesítéssel megnyerte a sorozatot. A piros-fehérek történetük során másodszor hódították el a trófeát.
A Resicabányai CSM kétgólos vereséget szenvedett a Steauától a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában, ez pedig az FK Csíkszeredának kedvez, amely egy esetleges szombati diadallal bebiztosíthatja a helyét az élvonalban.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
… egy polgármester úgy beszólt Victor Pontának, hogy az szökőárnak is beillene… és a mutáns tél váratlanul kapta magát és feldobta a talpát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!