Érvényesített pályaelőny, a Corona a ráadásban legyőzte a Sportklubot

Dobos László 2023. február 19., 21:48 utolsó módosítás: 2023. február 19., 21:54

Hazai győzelemmel kezdődött a jégkorong Erste Liga negyedik negyeddöntője, amelyben a címvédő Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona küzd a továbbjutásért. A vasárnap esti, Brassóban megrendezett összecsapáson a vendég csíkiak 2–0-ra és 4–3-ra is vezettek, de végül a Corona nyert, aranygóllal 6–5-re.

Többször volt az előny a Sportklubnál Fotó: Brassói Corona

Gyors vendéggólokkal kezdődött a brassói mérkőzés, a harmadik percben a csíkiak – akiknél visszatért az ujjtörés után felépült Roman Szavcsenko hátvéd – kétszer is legyőzték a Corona kanadai idegenlégiós kapusát, Rylan Tothot, előbb David Stach egy kapu előtti kavarodást követően juttatta hálóba a korongot (0–1), majd tíz másodpercre rá Sofron helyezte a játékszert a brassói kapu felső sarkába (0–2).

Kiegyenlítődött játék zajlott a folytatásban, mindkét kapunál voltak helyzetek bőven, és a házigazdák az első szünetig kihasználták a csíkiak védekezési hibáit, előbb Kovács Mátyás közelről (1–2), majd a 16. percben Chase Schaber emberelőnyben volt eredményes (2–2), de ugyanabban a minutumban egy távoli lövés a csíki kapu előtt üresen hagyott Sullivan Sills ütőjéről Adorján Attila kapujában kötött ki (3–2).

Fotó: Brassói Corona

Az első harmadhoz hasonlóan két gyors csíki góllal kezdődött a második játékrész is, előbb Péter Balázs távolról, fordulatból, takarásból lőtt nagyon szép gólt a hosszú felsőbe (3–3), majd egy gyors vendég-ellentámadást fejezett be góllal Cody Milan (3–4).

Lehetett volna több gól is a második játékrészben, de a hazaiaktól Radim Valchař, a vendégektől pedig Péter Balázs lövése a kapuvason csattant.

Nagy harcot hozott a harmadik játékrész, amelynek közepén a Brassó emberelőnyben, Kevin Domingue révén kiegyenlített (4–4). Három és fél perccel a rendes játékidő vége előtt emberelőnybe került a Sportklub, gólt azonban – ellentámadásból, emberhátrányban – a Corona lőtt Chase Schaber révén (5–4). Csupán 15 másodpercet tartott a hazai előny, az emberelőnyből hátramaradt másodpercekben Salló Alpár kiegyenlített (5–5).

Következett a ráadás, amikor a csapatok öt az öt ellen léptek jégre, de a húszpercesre tervezett ráadás azonban csak közel három percet tartott, a 171. másodpercben a csíki kapu előtt üresen hagyott Chase Schaber közelről legyőzte Adorján Attilát, a csíki kapust (6–5).

A vendég csíkiakat végig buzdította Brassóba elutazott szurkolótábora, rajtuk nem múlott...

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban a Brassói Corona összesítésben 1:0-ra vezet. A sorozat hétfőn, február 20-án 18.30 órától Brassóban folytatódik, majd csütörtökön és pénteken (február 23-24.) a Vákár Lajos Műjégpályán mérkőznek meg a felek.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:

Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 6–5, hosszabbítás után (3–2, 0–2, 2–1, 1–0).
Gólszerzők: Kovács Mátyás (12.), Chase Schaber (16., 59. és 63.), Sills Sullivan (16.) és Kevin Domingue (49.), illetve David Stach (3.), Sofron István (3.), Péter Balázs (24.), Cody Milan (25.) és Salló Alpár (59.).
Kapura lövések: 51–44.
Büntetőpercek: 6–8.
Játékvezetők: Mach Márton és Soós Dániel, illetve Balla Norbert és Fényi S. Barnabás.

Csapatösszetételek

Brassói Corona: Rylan Mathew Toth, Patrik Polc (kapusok), Jacob Sweeney, Clarke Garrett, Kóger Dániel, Chase Schaber, Jared Van Wormer (első sor), John Garcia, Owen Williams, Radim Valchař, Roberto Gliga, Kevin Domingue (második sor), Pavlo Boriszenko, Bors Huba, Szabó-Pál Krisztián, Sullivan Sills, Kovács Mátyás (harmadik sor), Gajdó Tamás, Nicolae Vasile Rareș, Antal László, Buda Gábor (negyedik sor). Stáb: Dave MacQueen (vezetőedző), Strenk Hunor (másodedző), Mihály Árpád (csapatvezető).

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Simó Joel Ábel (kapusok) – Karel Kubát, Roman Szavcsenko, Ilja Krikunov, David Stach, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Nicholas Schaus, Salló Alpár, Részegh Tamás, Péter Balázs, Sofron István (második sor), Láday Tamás, Niko Mikkola, Radek Veselý, Milan Cody, Becze Tihamér, (harmadik sor), Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Reisz Áron (negyedik sor). Stáb: Jeff Paul (vezetőedző), Hozó Levente (másodedző), Tódor Krisztián (erőnléti edző), Kristó András (csapatvezető).