A Gyergyói Hoki Klub a kezdetektől törekszik arra, hogy a különböző okok miatt Székelyföldről külföldre költözött tehetséges jégkorongozókat hazahívja és velük építsen fel egy erős csapatot.
Egy újabb láncszem ebben a folyamatban Sándor-Székely Ottó hazaköltözése. Mint a gyergyóiak Facebook-oldalán közzétett bejelentésben olvasható, Sándor-Székely Ottó 15 évesen hagyta el Gyergyószentmiklóst, hogy az akkor jobb fejlődési lehetőséget kínáló győri utánpótlásban szerezzen tudást, tapasztalatot.
Szerepet kapott az U18-as és később az U20-as romániai válogatottban is, és múlt évben a Titánok színeiben az Erste Ligában is bemutatkozhatott.
A 21. évét novemberben töltő 185 cm magas, balkezes csatár szándéka mindenképpen az volt, hogy itthon, Székelyföldön folytassa pályafutását, és a nyári felkészülés során nyújtott teljesítményével meggyőzte az edzőket, hogy igenis segítségére lehet a csapatnak már a most következő szezonban.
Játéklehetősége biztosan lesz, hiszen az Erste Liga alapszakaszában negyven,
a romániai bajnokság alapszakaszában és várhatóan a középszakasz felsőházában további negyven meccset játszik majd a GYHK, és azt követően jönnek még a rájátszások.
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
Kifejezetten jól kezdte a Kolozsvári U elleni idegenbeli mérkőzést az FK Csíkszereda. Az első félidő középén viszont szétesett a csapat, négy találatot is kapott. Ezzel megpecsételődött a sorsa, a szünet után pedig csak a becsületgólra futotta.
Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket – mondta a Tisza Párt elnöke vasárnap Budapesten, a Hungexpo területén tartott évértékelő beszédében.
A Plaha című tíz részes tévésorozat a szó metaforikus értelmében hidegre teszi közönségét. Pontosan úgy, ahogy a moldovai (vagy román, emlékezzünk csak Sorin Ovidiu Vîntura és társaira) maffiaállam konkrétan hidegre tette az ország népét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!