Tom Coolen: „az UTE belőtte a helyzeteit, mi nem”

Dobos László 2023. január 23., 11:02

Az alapszakasz hatodik helyéért harcoló Csíkszeredai Sportklub 4–2-es vereséget szenvedett az Újpest vendégeként a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak edzője szerint csapatának rengeteg gólszerzési lehetősége volt, amikkel viszont nem élt.

A Sportklub vezetőedzője nem volt elégedett a látottakkal Fotó: Pinti Attila

A Megyeri úton az első húsz perc nem hozott gólt, majd a fordulás után gyorsan előnyhöz jutottak a lilák, akik létszámfölényben növelték a különbséget. A címvédő ugyan szépített, ám a második szünet előtt öt másodperccel 3–1 lett az állás. A hajrában még egy hazai emberelőnyös, valamint egy szeredai emberhátrányos találat esett.

A mérkőzés után a két vezetőedző nyilatkozott.

Virág Csaba, az Újpesti TE vezetőedzője szerint nem egyszerű egy olyan jó csapat ellen játszani, mint a Csíkszeredai Sportklub. „Nem lehet elkerülni, hogy gólhelyzetbe kerüljenek, de limitálni a lehetőségeiknek a számát mindenképpen, és ez nekünk sikerült, valamint nagyszerű teljesítményt nyújtott a kapusunk, Rajna Miklós is.

Helyenként azért volt zavar a gépezetben, sokszor nem játszottunk okosan, többször szólóban mehetett az ellenfél támadni, ez nem tetszett, a munka és az energia, amit a jégre tettünk, az viszont nagyon is.

Sok mindenben kell még fejlődnünk, nem lesz egyszerű a Fehérvár AV19 ellen játszani szombaton a Magyar Kupa négyes döntőjében, de az biztos, hogy a fiúk nagyon motiváltak lesznek” – összegzett Virág.

Tom Coolen, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője kiemelte, hogy csapatának rengeteg gólszerzési lehetősége volt, de az Újpest kapusa remekül teljesített, a fiúk pedig sokszor az üres kapuba sem tudták beütni a korongot.

„Angolul is létezik az a mondás, hogy a fején kell találni a szöget, de mi szinte az egész meccs alatt csak a szög mellé ütögettünk.

Az első harmadban hét vagy nyolc nagy helyzetet hagytunk ki, pedig ennek a játéknak a gólszerzés a lényege.

A második harmad vége előtt öt másodperccel kaptuk meg a harmadik gólunkat, ami nem jött jókor, ráadásul az utolsó játékrészben szerintem nem volt jogos játékosunk, Kubát kiállítása, megkaptuk belőle a negyedik gólunkat, ez pedig eldöntötte a meccset. Apró öröm, hogy utána mi is tudtunk szerezni még egy találatot.

Összességében annyi történt, hogy az UTE belőtte a helyzeteit, mi nem, ezzel ők szereztek nagy győzelmet, amihez gratulálok nekik”