Szoros meccsen kapott ki a Sportklub Miskolcon

Dobos László 2022. december 04., 21:54

Kétgólos hátrányból felállt, de végül 3–2-es vereséget szenvedett vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub Miskolcon a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak ezzel lecsúsztak a rangsor ötödik helyére.

A DVTK háromszor vette be a Sportklub kapuját Fotó: Nagy Gábor Sándor/DVTK

Mikulásos hangulatban kezdődött a Miskolci Jégcsarnokban a címvédő Csíkszeredai Sportklub vasárnap esti vendégszereplése, az összecsapás azonban a középső játékrész második felében eldurvult, a vendégeknek a második harmadban 33 büntetőpercet osztottak ki a játékvezetők. Láday Tamás végleges büntetőt kapott, és a harmadik harmadban már nem léphetett jégre. A székelyföldi gárda egyébként három alapembere nélkül állt ki a Jegesmedvék ellen: sérülés miatt Gecse Hugó, Részegh Zsolt és Rokaly Szilárd sem játszhatott.

Kiegyensúlyozott játék zajlott az első húsz percben, amikor a hazaiak 15 perc után Ilvesur és Razumnyak találataival 2–0-ra vezettek, azonban a csíkiak az első szünet előtt Péter Balázs találatával szépítettek (2–1), majd a második harmad elején Sofron István emberhátrányban egyenlített (2–2).

Kettős emberhátrányban kezdték a vendégek a harmadik játékrészt, de ezt bravúrral kivédekezték, az 55. percben azonban Razumnyak újra betalált Adorján kapujába (3–2), ismét vezettek a házigazdák. Szűk két perccel a rendes játékidő vége előtt a Sportklub szakvezetése időt kért, majd – az egyenlítés reményében – kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. Másfél perccel a vége előtt emberelőnybe került a vendégcsapat, Beczéék hat a négy ellen támadhattak, de az egyenlítés nem sikerült.

A folytatásban a Sportklub pénteken a Brassói Corona vendége lesz, majd vasárnap este a listavezető Gyergyói HK együttesét fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 3–2 (2–1, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Jesper-Juhani Ilvessuo (1.), Valentin Razumnyak (15. és 55.), illetve Péter Balázs (18.) és Sofron István (23.).
Kapura lövések: 39–29.
Büntetőpercek: 8–35 (ebből Láday Tamásnak 5+20 perc végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Dósa Krisztián és Németh Márton, illetve Szabó Dániel és Vincze Péter Tamás.