Szinte ráfázott négygólos előnyére a Sportklub

Dobos László 2023. január 15., 21:20

Bár az első játékrész után már 4–0-ra vezetett, végül csak a ráadásban szerzett aranygóllal tudott 7–6-ra nyerni a Csíkszeredai Sportklub az Újpest ellen a jégkorong Erste Ligában. A csíki gárda a mérkőzés második felében fáradtnak tűnt, nagyon sok védelmi hibát követett el.

Izgalmas, gólokban gazdag meccset játszott a Sportklub és az Újpest Fotó: Pinti Attila

Telt ház volt vasárnap este a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a hazaiakat végig buzdították a Lokálpatrióták, de egy tucat újpesti drukker is eljött Csíkszeredába. A Sportklubnál felépült sérüléséből és újra játszott Eduard Cășăneanu.

Tizenhárom perc után már 4–0-ra vezetett a Sportklub, szinte minden kapura lövésből gól született.

Az Újpest szakvezetése 3–0-nál időt kért, 4–0-nál pedig kapust cserélt: a tapasztalt, magyar válogatott Rajna Miklós helyét a fiatal 20 éves Monostori Tamás vette át, aki kiválóan védett a folytatásban.

Nem tudott gazdálkodni négygólos előnyével a hazai gárda, a vendégek az 51. percre 5–5-re kiegyenlítettek, majd bő öt perccel a rendes játékidő vége előtt átvették vezetést (5–6).

Az utolsó percekre kapuslehozatallal próbálkozott a székelyföldi alakulat, és ennek meglett az eredménye: Radek Veselý találatával (6–6) hosszabbításra mentették a találkozót.

A ráadás még két percet sem tartott, David Stach 97 másodperc után eldöntötte a mérkőzést (7–6).

A címvédő Sportklubra anyaországi túra vár: csütörtökön este Székesfehérváron, a FEHA19 otthonában lép jégre, szombaton délután a Tüskecsarnokban a Ferencvárossal rangadózik, jövő vasárnap este pedig az Újpest vendége lesz.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 7–6 – hosszabbítás után, aranygóllal (4–0, 1–3, 1–3, 1–0).
Gólszerzők: Cody Milan (4.), Salló Alpár (6.), Karel Kubát (10. és 13.), Rokaly Szilárd (35.), Radek Veselý (59.) és David Stach (62.), illetve Madácsi Benedek (26.), Kovács Alex (30.), Kiss Patrik (40., 55.), Kiss Dániel (49.) és Benk András (51.).
Kapura lövések: 33–34.
Büntetőpercek: 8–6.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Rédai Botond, illetve Bandi Csaba és Rácz Szilárd.