Szépített a DEAC, Csíkszeredában folytatódik az Erste Liga-elődöntő

Dobos László 2022. március 23., 21:59

A hajrában szerzett góllal 4–3-ra nyert a Magyar Kupa-címvédő DEAC az alapszakaszgyőztes vendég Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének szerda esti mérkőzésén, és ezzel a hajdúságiak összesítésben 3:1-re szépítettek az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

Hetényi ismét nagyszerűen védte a hajdúságiak kapuját Fotó: Fucskó Tamás

Telt ház előtt, nagyszerű hangulatban kezdődött szerdán este Debrecenben a DEAC–Sportklub Erste Liga-elődöntő, amelyre a hazai csapat sérülések miatt ezúttal sem tudta nevezni három játékosát, Hári Norbertet, Dalecky-t és Turcotte-ot. A vendégeknél Becze Tihamér és Farkas Tamás hiányzott, ők meghűléssel küszködnek.

Többet támadott az első játékrész első felében a hazai együttes, a vendégek a védekezésre összpontosítottak, de a 10. percben bekövetkezett a rövidzárlat: egy kapusról kipattanó korongot a kapu előtt üresen hagyott Szmirnov közelről a hálóba lőtte (1–0).

Fotó: Fucskó Tamás

A folytatásban többet birtokolta a korongot, többet támadott a Sportklub, de egyszer sem tudták legyőzni Hetényit. Volt a csíki kapunál is nagy helyzet, de Novotny ziccerét bravúrral védte Adorján.

Nagy harcot és egy gyors gólváltást hozott a második játékrész.

A 33. percben emberelőnybe kerültek a vendégek, azonban a csíki kapus passzát elcsípte Novotny és belőtte a kapuba (2–0). A válaszra 31 másodpercre kellett várni, O’Connor távoli lövése a kapu előtt jól helyezkedő Taratuhin ütőjéről a debreceni kapuban kötött ki (2–1).

Sofron szenzációs kapásgóljával a 45. percben egyenlített a Sportklub (2–2), majd nem sokkal később Reisz is a debreceni kapuba juttatta a korongot, de azt videózás után érvénytelenítették a játékvezetők. Az 52. percben újabb csíki védelmi hibát kihasználva, eladott korongból vezetett ellentámadás végén Karmajev révén újra átvette a vezetést a hajdúsági gárda (3–2). Az izgalmak fokozódtak, az 55. percben Taratuhin újabb emberelőnyös találatával ismét döntetlenre álltak a csapatok (3–3).

A ráadásra számított szinte mindenki, szűk két perccel a vége előtt azonban a házigazdák egy gyors ellentámadás végén, Molnár révén újra átvették a vezetést.

A hátramaradt 75 másodpercre a csíkiak szakvezetése kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött jégre, időt is kért, de az egyenlítés nem sikerült.

A sorozat pénteken, március 25-én este fél 7-től a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán folytatódik.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, negyedik mérkőzés:

Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 4–3 (1–0, 1–1, 2–2).
Gólszerzők: Mark Szmirnov (10.), Dominik Novotny (34.), Dmitrij Karmajev (52.) és Molnár Dávid (59.), illetve Andrej Taratuhin (34. és 55.), Sofron István (45.).
Kapura lövések: 39–50.
Büntetőpercek: 6–2.
Játékvezetők: Soós Dániel és Pálkövi Zsombor, illetve Kis-Király Barna és Vincze Péter Tamás.

Az egyik csapat negyedik sikérig tartó párharcban a Sportklub összesítésben 3:1-re vezet.

A másik ágon a Ferencváros jutott döntőbe 4:1-es összesítéssel, miután a Gyergyói HK megbetegedések és sérülések miatt nem tudott kiállni a negyedik és az ötödik mérkőzésre.