A Csíkszeredai Sportklubra az őszi vírusfertőzések miatt elmaradt meccsek pótlásával együtt kilenc idegenbeli mérkőzés vár, ezekből az első kettő csütörtökön és pénteken lesz a Fehérvári Titánok ellen a házigazdák győri jégcsarnokában.
A GYHK-nak nincsenek elmaradt találkozói, a Szilassy–Góga edzőpáros legénysége csütörtökön este a Ferencváros vendége lesz a Tüskecsarnokban, a Brassói Corona pedig a sereghajtó Dunaújvároshoz látogat.
Demeter Arnold a Csíkszeredai Sportklubhoz igazolt. A 19 éves kapus a Sapientia U23 jégkorongcsapatában kezdte az idényt, de a magyarországi túrán már a csíki Erste-ligás együttessel tart. Az átigazolás azért volt aktuális, mert Adorján Örs sérülést szenvedett, még nem biztos ennek diagnózisa, és megtörténhet, hogy a következő meccseken nem tud majd beállni a kapuba. A versenyszabályzat megengedi, hogy Demeter a román bajnoki mérkőzéseken továbbra is pályára lépjen a Sapientia U23 színeiben, az Erste Ligában pedig a Sportklub kapuját védheti.
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!