Sima gyergyói siker Dunaújvárosban

Gergely Imre 2020. október 09., 22:00 utolsó módosítás: 2020. október 10., 14:39

Megérdemelt győzelmet aratott a Gyergyói Hoki Klub magyarországi túrájának negyedik állomásán. A Dunaújvárosi Acélbikák csak kevés alkalommal tudtak zavart okozni a jól szervezett jégkorongot mutató gyergyóiak játékában.

Megérdemelt győzelmet arattak a gyergyóiak. Korábbi felvétel Fotó: Dunaújvárosi Acélbikák

A lehető legjobban kezdődött a meccs a GYHK szempontjából, Tendler már egy perc játék után megszerezte a vezetést, Sára kipattanóját lőtte Hughson mögé. Ezt követően két emberhátrányt kellett kivédekeznie a Camneron–Szilassy edzőpáros legénységének, ami alatt Cooke bemutatott néhány nagy védést, de Hughson is, mert kontrákból több veszélyes akciót vezettek a gyergyóiak.

A gól elmaradt emberelőnyben is, de aztán 5–5 ellen egy gyors ellentámadást Biró zárt le sikeresen, a 18. percben növelve a GYHK előnyét.

A második harmad viszont rosszul indult, Matheson sérült meg egy ütközés után. A közvetítésben úgy tűnt könyökkel támadtak a hátvéd arcára, de kiállítás nem történt. Szerencsére ez nem zökkentette ki a ritmusból a gyergyóiakat, Biró a 35. percben újra betalált, majd két perccel később Silló is megszerezte a maga első gólját piros-fehérben.

0–4-nél talált be először a DAB, Szappanos gólja végül az utolsó is lett, mert a hátralévő időben már nem voltak eredményesek.

A különbség azonban nőtt, Csergő remek egyéni megmozdulással vette be a hazaiak ketrecét.

A Dunaújváros tehát vereséggel kezdte az idei Erste Liga szezonját. Játszhattak, mert kilábaltak a vírusfertőzésből de láthatóan távol álltak még a csúcsformájuktól. Nem segített nekik az sem, hogy a szurkolók sem lehettek ott a csarnokban, mivel nem kaptak engedélyt, hogy közönség előtt rendezzenek mérkőzést.

Mindez a Gyergyói Hoki Klub érdemeiből semmit nem von le. Hozták amit kellett, teljesen uralták a játékot néhány kisebb megingást leszámítva.

Az 1–5-ös eredmény az első idei rendes játékidőben elért győzelmet és 3 pontot jelent.

Egy dologgal mégsem lehetnek elégedettek a GYHK-nál: ezúttal sem sikerült kihasználni egyetlen emberelőnyt sem az ötből.

Folytatás két nap múlva 19 órától a MAC Újbuda vendégeként.ű

Jégkorong Erste Liga
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 1–5 (0–2, 1–2, 0–1)
Gólszerzők: Szappanos Dávid (39. perc), illetve Jereme Tendler (2.), Biró Gergő (18., 36.), Silló Arnold (38.), Csergő Hunor (52.)
Kapura lövések: 32–41.
Kiállításpercek: 10–8.