Az Újpest, a Diósgyőr és a friss Szuperkupa-győztes Debrecen pedig a négy közé jutást célozta meg. A két akadémiai csapat, a Budapest JAHC – a korábbi MAC HKB Újbuda – és a FEHA19 abban reménykedik, hogy a „nagyok” dolgát minél jobban megnehezíti. Az elmúlt évek sereghajtója, a Dunaújváros szeretne a nyolcba kerülni.
Az alapszakaszban minden csapat 36 találkozót játszik majd. Az alapszakasz 1–6. helyezettje a rájátszásba jut, a 7–10. helyezettek pedig selejtezőt vívnak a rájátszásba kerüléshez.
Ez lesz az első Erste Liga-szezon, amelyben már az új versenyszabályzat alapján licenc- és pontrendszer lép érvénybe.
A szövetséget és a ligát az a cél vezérli, hogy tovább növekedjen a színvonal és a korábbiakhoz képest kiegyenlítettebb legyen a mezőny.
Bevezették a játékosérték-pontrendszert, egy mérkőzésre maximum 56, minimum 18 pontnyi hokist lehet nevezni. Ezt az értékskálát minden évben felülvizsgálják, és a két szélső érték a tervek szerint közelíteni fog egymáshoz.
A játékosok különböző pontokat kapnak. A légiósok – akiknek nincs állampolgárságuk a klubjuk székhelyéül szolgáló országban – egységesen minimum három pontot érnek, a 23 évnél fiatalabb hazai játékosok nullát, de ha például felnőtt válogatott kerettagok, akkor egyet. A 23 évnél idősebb hazai hokisok pontszámát pedig magyar és külföldi szakemberek határozzák meg az előző három idényben nyújtott teljesítményük alapján, valamint, hogy milyen erős bajnokságban szerepeltek előzőleg. Kikötés az is, hogy egy találkozóra maximum 17 olyan játékost lehet nevezni, akiknek pontszáma meghaladja az egyet. Ez alapján minden csapat rákényszerül, hogy foglalkoztasson fiatalokat is, és minden összecsapásra legalább öt U23-as hokist kell nevezni.
Pénteken este három mérkőzéssel elkezdődik a jégkorong Erste Liga 2022–23-as szezonja. Az erdélyi csapatok közül leghamarabb a Gyergyói HK lép jégre, kedden a DEAC vendége lesz, csütörtökön a Csíkszeredai Sportklub a Budapest JAHC, míg a Brassói Corona a FEHA19 vendége lesz.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!