Nagy izgalmak árán, hajrágólokkal jutott döntőbe a Sportklub

Dobos László 2022. március 25., 21:29

Megnyerte péntek esti hazai mérkőzését a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga elődöntőjében. A címvédő 0–2-ről fordítva győzte le 5–3-ra a debrecenieket, és bejutott a közös magyar–román bajnokság döntőjébe, ahol a Ferencváros lesz az ellenfele.

Sofron István az elődöntő minden meccsét lőtt gólt Hetényi Zoltánnak Fotó: Veres Nándor

Zsúfolásig megtelt lelátók előtt, egy perc néma csenddel kezdődött pénteken este a Sportklub–DEAC összecsapás: elhunyt Antal Imre „Csete”, az 1963-ban bajnok csíki hokicsapat tagja.

Jó iramú, kiegyensúlyozott játékot hozott az első harmad, bőven volt helyzet mindkét kapunál, az első gólt a vendégek szerezték: a 15. percben Mazzag közelről beütötte a kapusról kipattanó korongot (0–1).

A második játékrészben szinte végig a Sportklub támadott, a gólt azonban újra a vendégel lőtték: emberelőnyben Berta volt eredményes a 25. percben (0–2).

A több közönségbosszantó bírói ítélet ellenére érett a csíki gól, erre azonban egészen a 38. percig kellett várni, amikor emberelőnyben Szkacskov szépített (1–2).

Fotó: Veres Nándor

Nagy Sofron-ziccerrel kezdődött a harmadik játékrész, aztán újabb ordító hazai helyzetek maradnak ki. Az egyenlítő gólig egészen az 50. percig kellett várni, amikor Sofron vitte be a kapu elé a korongot, és a kavarodásból végül ő ütötte a debreceni kapuba (2–2). Két percre rá újra előnyhöz jutottak a vendégek, Adorján, a csíki kapus takarva volt, így nem látta a közelről a hosszú sarokba tartó lövést (2–3).

Most sokkal hamarabb, mindössze két perc alatt jött az újabb hazai egyenlítés: Láday lövőcsel után leadta a korongot Stachnak, aki egyből felvágta a kapuvas alá (3–3). Három perccel a vége előtt átvette a vezetést a Sportklub: Szkacskov megelőzte az egyik védőt és lendületből, kapásból kapura lőtt. Ez meglepte Hetényit, a vendégek kapusát és a korong a hosszúban kötött ki (4–3). Szűk egy perccel a vége előtt időt kért a vendégek szakvezetése, az egyenlítés reményében kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, a közönség pedig állva izgulta végig az utolsó perceket.

A csíkiak korongot szereztek, Szkacskov pedig az üres kapu előtt három vendégjátékost kicselezve lőtt gólt (5–3).

A Sportklub végül magabiztosan nyerte a párharcot és 4:1-es összesítéssel lépett be a döntőbe, ahol – akárcsak 2018–19-es szezonban – a Ferencváros lesz az ellenfele. Az FTC-Telekom a DEAC búcsújával megvédte a magyar bajnoki címét.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, ötödik mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 5–3 (0–1, 1–1, 4–1).

Gólszerzők: Jevgenyij Szkacskov (38., 57. és 60.), Sofron István (50.) és David Stach (54.), illetve Mazzag Dániel (15.), Berta Ákos (25.) és Sági Márton (52.).
Kapura lövések: 44–22.
Büntetőpercek: 6–4.
Játékvezetők: Soós Dániel és Pálkövi Zsombor, illetve Muzsik Norbert Ferenc és Fényi S. Barnabás.

Az egyik csapat negyedik sikérig tartó párharcot a Sportklub nyerte 4:1-es összesítéssel.

A másik ágon a Ferencváros jutott döntőbe szintén 4:1-es összesítéssel, miután a Gyergyói HK megbetegedések és sérülések miatt nem tudott kiállni a negyedik és az ötödik mérkőzésre.
Az utolsó harmadban négyszer is bevették a csíkiak a debreceniek kapuját •  Fotó: Veres Nándor
Az utolsó harmadban négyszer is bevették a csíkiak a debreceniek kapuját Fotó: Veres Nándor
•  Fotó: Veres Nándor