
Zsúfolásig megtelt lelátók előtt, egy perc néma csenddel kezdődött pénteken este a Sportklub–DEAC összecsapás: elhunyt Antal Imre „Csete”, az 1963-ban bajnok csíki hokicsapat tagja.
Jó iramú, kiegyensúlyozott játékot hozott az első harmad, bőven volt helyzet mindkét kapunál, az első gólt a vendégek szerezték: a 15. percben Mazzag közelről beütötte a kapusról kipattanó korongot (0–1).
A második játékrészben szinte végig a Sportklub támadott, a gólt azonban újra a vendégel lőtték: emberelőnyben Berta volt eredményes a 25. percben (0–2).
A több közönségbosszantó bírói ítélet ellenére érett a csíki gól, erre azonban egészen a 38. percig kellett várni, amikor emberelőnyben Szkacskov szépített (1–2).

Nagy Sofron-ziccerrel kezdődött a harmadik játékrész, aztán újabb ordító hazai helyzetek maradnak ki. Az egyenlítő gólig egészen az 50. percig kellett várni, amikor Sofron vitte be a kapu elé a korongot, és a kavarodásból végül ő ütötte a debreceni kapuba (2–2). Két percre rá újra előnyhöz jutottak a vendégek, Adorján, a csíki kapus takarva volt, így nem látta a közelről a hosszú sarokba tartó lövést (2–3).
Most sokkal hamarabb, mindössze két perc alatt jött az újabb hazai egyenlítés: Láday lövőcsel után leadta a korongot Stachnak, aki egyből felvágta a kapuvas alá (3–3). Három perccel a vége előtt átvette a vezetést a Sportklub: Szkacskov megelőzte az egyik védőt és lendületből, kapásból kapura lőtt. Ez meglepte Hetényit, a vendégek kapusát és a korong a hosszúban kötött ki (4–3). Szűk egy perccel a vége előtt időt kért a vendégek szakvezetése, az egyenlítés reményében kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, a közönség pedig állva izgulta végig az utolsó perceket.

A csíkiak korongot szereztek, Szkacskov pedig az üres kapu előtt három vendégjátékost kicselezve lőtt gólt (5–3).
A Sportklub végül magabiztosan nyerte a párharcot és 4:1-es összesítéssel lépett be a döntőbe, ahol – akárcsak 2018–19-es szezonban – a Ferencváros lesz az ellenfele. Az FTC-Telekom a DEAC búcsújával megvédte a magyar bajnoki címét.

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!