Nagy csaták zajlottak a szerdai negyeddöntőkben

Gergely Imre 2023. február 22., 22:32 utolsó módosítás: 2023. február 22., 22:33

Kiélezett meccsek zajlottak szerdán este a jégkorong Erste Liga negyedöntőjében, a Fradi–Miskolc, illetve a FEHA19–BJAHC párharcok harmadik mérkőzéseire került sor. A zöld-fehérek üres kapus góllal, a BJA hosszabbításban nyert.

A Fradi összesítésben 2:1-re vezet Fotó: Pintér Noémi/FTC

Az FTC-Telekom–DVTK jegesmedvék párharc harmadik felvonása is nagy csatát hozott, akárcsak a korábbi kettő. A két miskolci mérkőzés után a Fradi volt ezúttal a házigazda, és a Tüskecsarnok közönsége is egy nagyon kiélezett összecsapást láthatott. Villámgyors gólváltással indult a meccs, 1:11-nél már 1–1 volt az eredmény, Berdnyikov vezető találatára Nagy Gergő válaszolt. Aztán a 13. percre kialakult az az állás, ami az 59. percig kitartott, Tóth Adrián hozta előnybe a zöld-fehéreket. Ezután Arany és Voris is hibátlan maradt. Az utolsó másfél percben Tokaji Viktor lehozta a kapusát, de nem jött össze a miskolciak egyenlítése, Tóth üres kapus gólja eldöntötte a meccset. A párharcban 2:1-re vezet a Fradi.

Erste Liga rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés:
FTC-Telekom–DVTK Jegesmedvék 3–1 (2–1, 0–0, 1–0)
Gólszerzők: Nagy Gergő (2. perc) Tóth Adrián (13., 60), illetve Roman Berdnyikov (1.)
A párharcban 2:1-re vezet az FTC.

A másik szerdai meccs sem volt kevésbé izgalmas. Az alapszakasz sereghajtója, a FEHA19 kétszer is vezetett az alapszakasz győztese ellen, de Mingazov és Zohovs találataira Eetu, majd kettős emberelőnyben Garát tudott válaszolni a második harmad derekán. Ezt követően csak helyzetek voltak, újabb gól nem, és így az első találkozójukhoz hasonlóan most is hosszabbításba torkollott a játék. Ez a 71. percig tartott, amikor Schlekmann aranygólja lezárta a meccset.

Egy győzelemre van szüksége az elődöntőhöz az alapszakaszgyőztesnek Fotó: Beke Zsombor/FEHA19

FEHA19–BJA 2–3 – hosszabbítás után (2–1, 0–1, 0–0, 0–1)
Gólszerzők: Kamil Mingazov (15.), Eriks Zohovs (19.), illetve Elo Eetu (17.), Garát Zsombor (27.), Schlekmann Márk (71.)
A párharcban 3:0-ra vezet a BJA.

A párharcok csütörtökön 19.30-tól folytatódnak, akárcsak a DAB–GYHK, míg a Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona mérkőzés 18.30-kor kezdődik.