– Mi újság a hokicsapatnál? Mikor kezdik meg a felkészülést, mikor rajtolnak el a bajnokságok?
– Hokisaink július 1-jén kezdik meg a közös nyári felkészülést, de ebben a hónapban is voltak edzések, a játékosok egyénileg végezték a megbeszélt gyakorlatokat. Az új vezetőedző, Magnus Sundquist augusztus 1-jén érkezik Csíkszeredába, augusztusban kezdjük el a jeges edzéseket Karcfalván, a Vákár Lajos Műjégpályán pedig a tervek szerint szeptembertől lesz jég.
Hazatért Adorján Attila kapus, és tárgyalások zajlanak – többek között – még két külföldön játszó, székelyföldi születésű jégkorongozóval.
A szakmai stáb az új edző, a vezetőtanács, illetve a szponzorok képviselőinek tanácskozása után alakul majd ki. A svéd edző jelezte, hogy a bajnokság rajtja előtt szeretne pár edzőmérkőzést. Terveztünk egy hargitafürdői edzőtábort is. Ha lesz Gyilkostó Kupa, akkor részt veszünk azon, ha nem, akkor más csapatokat keresünk felkészülési mérkőzésekre. A román bajnokság és az Erste Liga rajtját is szeptember közepére időzítették, a román bajnokságban egy csapattal több lesz, az új együttes Sepsiszentgyörgy csapata, amely Kézdivásárhelyen fogja lejátszani hazai találkozóit.
– Sikerült javításokat végezni a jégpályánál?
– A Vákár Lajos Műjégpályára régóta ráférne egy főjavítás, öt éve kérvényezem ezt a sportminisztériumnál, de nem kaptunk egy vasat se erre. A tervezett átadásból, abból, hogy a jégpályát átvegye Csíkszereda önkormányzata, egyelőre nem lett semmi. Saját embereinkkel elvégezzük a szükséges javításokat, meszeléseket. Tárgyalunk a megyei tanáccsal és Csíkszereda önkormányzatával a támogatásokról, hiszen nagyon megnőttek a költségek. Például a villanyáram közel 50%-kal drágult, a jégpálya fenntartása havi 100 ezer lejről 130 ezerre növekedett.
– Nem vitás, óriási kiadások terhelik a létesítményt. Mindemellett a jégkorongozók felszerelése is tetemes emészt fel. Mennyit kell erre költeni?
– Próbáljuk beszerezni a felszerelést a következő szezonra. Egy felnőtt hokicsapat felszerelése egy szezonra 150 ezer euróba kerül. És emellett még vannak a fogyóanyagok, például a hokibotok.
Jégkoronghoz kapcsolódó téma, hogy voltam Gyergyószentmiklóson, részt vettem a görhokitorna (inline) hétvégi mérkőzésein. Nagyon népszerű ez a sportág, a jégkorong nyári változata, ezért a szakszövetség következő gyűlésén javasolni fogom ennek felpártolását, görhokibajnokságok rendezését a gyerekektől a felnőttekig, lányoknak és fiúknak egyaránt.
– Nyolc hónap múlva rendezik Kínában a téli olimpiát. A Sportklub képviselve lesz a pekingi játékokon.
– Két sportágban, bobban és biatlonban esélyesek a Sportklub képviselői az olimpiai szereplésére. Mindkét szakág sportolói nagyon készülnek, remélem, a következő téli olimpián is lesznek képviselői Csíkszeredának.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!