Meglepetés: már 3–1-re vezet a DEAC az Újpest ellen az Erste Ligában

MTI 2022. március 06., 21:40

A Magyar Kupa-győztes DEAC 6–2-re legyőzte a vendég UTE-t a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén vasárnap, így már 3–1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. A másik párharcban szépített a DVTK.

Az alapszakaszban harmadik Újpest komoly hátrányba került a negyeddöntőben Fotó: Facebook/UTE Jégkorong

Kedden a DEAC hosszabbítás után diadalmaskodott Újpesten, az UTE szerdán visszavágott. Szombaton a Debrecen Berta Ákos mesterhármasának is köszönhetően 5–3-ra győzött, így kedvező helyzetből várhatta a negyedik felvonást.

Az előző meccshez képest mindkét oldalon volt-egy komoly, ponterős hiányzó: Jan Dalecky, illetve Kovács Alex.

Már a 15. másodpercben vezetést szerzett az UTE Jack Suter révén, ám gyorsan, bő két perc múlva Hugo Turcotte egyenlített. Később ő megsérült, így át kellett alakítani a támadósorokat hazai részről. A 9. percben Sam Coatta a levegőben ért bele egy lövésbe, így Hetényi Zoltán nem védhetett. Az Újpest sem úszta meg sérülés nélkül, Csergő Hunor – aki a második mérkőzésen győztes gólt ütött – dőlt ki, miután Vlagyiszlav Kulesov hátulról leütközte.

A második játékrészben Suter felesleges, támadóharmadban elkövetett szabálytalansága miatt emberelőnybe került a DEAC, amiből a házipontkirály, Rastislav Spirko lőtt a jobb felső sarokba. Három perc múlva az előző összecsapás hőse, Berta lövése még kijött Rajna Miklós lábvédőjéről, a hazaiak csapatkapitánya az ismétlést már nem hibázta el. A szünetig az Újpest két létszámfölényes helyzetet hagyott ki.

A záró felvonásban sokat hibázott az UTE, és ezt könyörtelenül kihasználta a hajdúsági együttes. Előbb Berta maradt őrizetlenül, majd három perc múlva Dominik Novotny egyéni akcióból talált be. A hajrában megint a légiós váltotta gólra Varga Arnold büntetését.

Szerdán a Megyeri úton találkozik a két együttes. Tavaly a DEAC 4–1-es összesítéssel búcsúztatta az UTE-t a negyeddöntőben.

Szépített a DVTK

A DVTK Jegesmedvék szépített a Ferencváros elleni negyeddöntős párharcban, vasárnap a mesterhármast szerző Kevin Elgestal vezérletével 3–1-re nyert hazai pályán. Ezzel a szlovák élvonalban töltött három év után a magyar bázisú ligába ebben az idényben visszatért DVTK 3–1-re módosította az állást a párharcban, amely szerdán a fővárosban folytatódik.

A címvédő Csíkszeredai Sportklub és az alapszakasz-negyedik Gyergyói Hoki Klub is 2–0-ra vezet összesítésben a MAC, illetve a Corona ellen. A párharcok hétfőn és kedden a budapesti Tüskecsarnokban, illetve Brassóban folytatódnak. A brassói meccsek 18.30-kor kezdődnek, a budapestiek pedig 19 órakor.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:
DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom 3–1 (0–0, 1–0, 2–1)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3–1, a Ferencváros javára.

DEAC–UTE 6–2 (1–2, 2–0, 3–0)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a DEAC javára.