Kiegyensúlyozott volt az első harmad, mindkét csapat jól szűrte az ellenfele próbálkozásait, kevés igazán veszélyes helyzetet láthattak a debreceni nézők, ebből jelentett kivételt Zalamai vezető gólja, amire Bodó passzát követően Orbán válaszolt egy szép kapáslövéssel.
A második játékrészben Spirko újra vezetéshez juttatta György József együttesét, de az első emberelőnyében ismét egyenlített a GYHK, Vincze találatával. A harmad utolsó percében ismét emberelőnyhöz jutottak a piros-fehérek és 0,4 másodperccel a dudaszó előtt Orbán találta meg Vincze botját, aki vezetéshez juttatta a gyergyóiakat.
Az emberelőnyöket kiválóan begyakorolta Szilassy Zoltán legénysége, mert a következő ilyen lehetőséget is góllal értékesítették, ezúttal Sylvestre volt a végrehajtó, és rögtön ezután Szigeti már 5–2-re módosította az állást. Végül ez maradt a végeredmény is.
A GYHK tehát győzelemmel és három ponttal kezdte el az Erste Liga menetelést. A piros-fehérek legközelebb szombaton, Miskolcon a DVTK vendégeként lépnek pályára.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!