Hirdetés

Költözik és nevet változtat a Vasas jégkorongcsapata

Változások a Vasasnál: új néven, új városban indulnak az Erste Ligában
Fotó: Dobos Sándor

MTI
2021. július 29., 18:45

A Vasas felnőtt csapata Győrbe költözik, és Győri ETO Hockey Club néven indul a jégkorong Erste Liga 2021/22-es idényében – jelentette be a klub és a megyeszékhely városvezetése csütörtökön sajtótájékoztatón a Nemak Jégcsarnokban.

MTI
2021. július 29., 18:45

Szarvas Zoltán, a Győri ETO HC Sportegyesület alelnöke elmondta, hogy „ütőképes és fiatal” csapat érkezik Győrbe, az Opten Vasas HC szinte valamennyi korábbi játékosa ezentúl zöld-fehér színekben lép pályára. A szakmai stáb Ladányi Balázs vezetésével szintén Győrbe költözik.

A profi jégkorongozókhoz győri nevelésű fiatalok is csatlakoznak”

– fűzte hozzá.

Hirdetés

Az alelnök felidézte: az elmúlt szezonban a Fehérvári Titánok Győrben játszották első osztályú mérkőzéseiket, ami „főpróbának jó volt”. A cél, hogy a tehetséges fiatal játékosok számára lehetőséget nyújtsanak a profiligás szereplésre, egyben a csapat számára utánpótlást biztosítsanak – mondta.

Szuper Levente, a BP Capitals Kft. szakmai igazgatója – aki korábban a Vasas felnőttcsapatát működtető céget vezette – hangsúlyozta:

hosszú távra terveznek Győrben, hiszen az induló utánpótlás-nevelő akadémia remek lehetőség a felnőtt együttes számára is.

Arról is beszélt, hogy mintegy tíz éve dolgoznak azon, hogy észak-amerikai mintára saját nevelésű játékosokra alapozva indítsanak felnőtt csapatot az első osztályban. Ladányi Balázs, a BP Capitals Kft. ügyvezetője, vezetőedző hosszú távú célként nevezte meg, hogy meghatározó csapat legyen a Győri ETO HC a bajnokságban.

Somogyi Attila, az Erste Liga menedzsere örömét fejezte ki, hogy Győr továbbra is az Erste Liga vérkeringésében marad és reményei szerint a hamarosan kezdődő szezonban már szurkolók előtt lehet a mérkőzéseket játszani.

Radnóti Ákos, Győr alpolgármestere úgy fogalmazott: a megyeszékhelynek egyre jobb a sportélete, hiszen a következő idényben a jégkorong mellett a labdarúgó, a női kézilabda és vízilabda élvonalban is lesz városi csapat.

Simon Róbert Balázs, a térség országgyűlési képviselője sporttörténelmi pillanatnak nevezte az élvonalbeli indulást, míg Kara Ákos, a térség másik országgyűlési képviselője azt emelte ki, hogy a tavaly szeptemberben átadott jégcsarnok minden igényt ki tud elégíteni.

A Győri ETO HC korábban az 1999/2000-es és a 2005/06-os idény között szerepelt a magyar bajnokságban.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Heras ismét duplázott, idegenben nyert a Sepsi OSK

Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.

Hadnagy Attila az év utolsó meccséről, erősítésekről és az újabb Niczuly-csetepatéról

A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.

Székelyhon

Aggódó családja keresi a Székelyudvarhelyről eltűnt nőt

Eltűnt személy felkutatásához kér segítséget egy család a közösségi médiában. A felhívás szerint egy 39 éves nőt keresnek, aki december 5-én délután elhagyta a székelyudvarhelyi Riverside bevásárlóközpontot, azóta nem tudnak kapcsolatba lépni vele.

`
Krónika

Orbán Viktor közelgő háborúról szóló kijelentése a román sajtó figyelmét is felkeltette

A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.

Krónika

Tavaszra elkészülhet Erdély legnagyobb kiskereskedelmi parkja

Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.

Főtér

Egy ex-fodrásznő ült egy vízügyi intézmény vezetőségében… és 100 000 embernek ma nincs vize…

… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.

Ez is érdekelheti

Péter Róbert: a második harmadot nagyon elrontottuk (videóval)

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának második székely rangadóját is a címvédő Gyergyói HK nyerte. A piros-fehérek két harmad alatt minden lényegi kérdést lerendeztek a Csíkszeredai Sportklub otthonában. Edzői értékelők.

Korán eldőlt a székely rangadó: a Gyergyó két harmad alatt lerendezte a Sportklubot

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának második székely rangadóját is a címvédő Gyergyói HK nyerte. A piros-fehérek már két harmad után kialakított négygólos előnnyel győztek a Csíkszeredai Sportklub otthonában.

Markus Juurikkala: újra megtaláltuk önmagunkat

A Gyergyói Hoki Klub hangzatos, a Brassói Corona otthonában aratott 7–4-es sikerrel szakította meg vereségsorozatát a jégkorong Erste Ligában és épp házigazdájától vette vissza az első helyet. Edzői értékelők.

Magabiztos brassói győzelemmel törte meg vereségszériáját a Gyergyói Hoki Klub

A péntek esti Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub Erste Liga-rangadón a mérleg nyelvét a hatékony támadójáték csúcsaként előlépő, öt pontos Väyrynen jelentette, akinek vezérletével a címvédő örülhetett a győzelemnek.

Eltiltást kapott Láday, közleményt adott ki a Sportklub Skudra távozásáról (videóval)

Láday Tamást a vasárnapi Sportklub–DEAC meccsen történtek miatt tiltották el, időközben pedig a kék-fehérek bejelentették, hogy miért is távozott Csíkszeredából Peteris Skudra. Ondrej Machalától is megváltak.

Elképesztő, máris kirúgták a Sportklub edzőjét

Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.

Mélyrepülésben a címvédő és a Sportklub, menetel a Corona (videóval)

A címvédő Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub sem találja formáját a jégkorong Erste Ligában, a Brassói Corona viszont megállíthatatlan és átvette a vezetést. Edzői értékelők és meccsösszefoglalók.

Összejött a fordítás, végül mégis csak egy pontot tartott otthon a Sportklub

Felváltva vezettek a csapatok a Vákár Lajos Műjégpályán a Sportklub–Debrecen mérkőzésen, amely csak a ráadásban dőlt el: a vendégek a 61. percben beütötték az aranygólt, és két ponttal távoztak Csíkszeredából.

Újra egy fáradt csapat arcát mutatta a GYHK

Nem sikerült még kimászni a gödörből, megint egy fáradt csapat arcát mutatta a Gyergyói Klub a BJAHC ellen. Ezt pedig kíméletlenül ki is használta a vendégcspat.

Fordított és megszakította a DVTK győzelmi sorozatát a Brassói Corona

Hiába talált be korán a DVTK Brassóban, a Corona gyorsan reagált, majd fokozatosan átvette az irányítást, és végül magabiztos győzelemmel zárta az Erste Liga vasárnapi játéknapját.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!