Kiválóan védekezett a Sportklub, Debrecenben is begyűjtötte a pontokat

Dobos László 2022. december 02., 22:13

A Csíkszeredai Sportklub a mérkőzés első felében eredményesen játszott, a második felében pedig kiválóan védekezett, így 3–2-re győzött Debrecenben a jégkorong Erste Liga péntek esti mérkőzésén.

Fontos meccset nyert a Sportklub és a harmadik helyen áll a táblázaton Fotó: Pinti Attila

Jól kezdte a Csíkszeredai Sportklub a debreceni mérkőzést, az első játékrészben Részegh Tamás volt eredményes, majd a második harmad elején Rokaly Norbert és Sofron István is betalált, 25 perc után a vendégek hárommal vezettek, azonban a második szünetig a hazaiak szépítettek és feljöttek egy gólra (2–3).

Kettős emberelőnyben fejezte be a második játékrészt a vendég székelyföldi együttes, és ez átnyúlt a harmadik játékrészre, de Beczéék nem tudtak újabb gólt ütni. Az utolsó tíz percben kétszer is emberelőnybe került a hazai gárda, de az erdélyiek mind a négy percet bravúrral kivédekezték.

Másfél perccel a rendes játékidő előtt a hajdúságiak szakvezetése időt kért, majd – az egyenlítés reményében – Gönczi Lajos kapus helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. A taktika nem jött be, így a Sportklub december eleji magyarországi túráján második mérkőzését is megnyerte, Dunaújváros után Debrecenben is megszerezte a három pontot.

A Sportklub vasárnap este Miskolcon, a Jegesmedvék otthonában zárja december eleji magyarországi túráját.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 2–3 (0–1, 2–2, 0–0).
Gólszerzők: Dominik Novotny (27.) és Mihalik András (29.), illetve Részegh Tamás (13.), Rokaly Norbert (23.) és Sofron István (24.).
Kapura lövések: 32–37.
Büntetőpercek: 8–6.
Játékvezetők: Juhász Gábor és Korbuly Gergely, illetve Balla Norbert és Fényi S. Barnabás.