Jót tett a szerenád a Sportklubnak, három góllal verte a GYHK-t

Dobos László 2020. december 29., 21:41 utolsó módosítás: 2020. december 29., 22:13

Csíki sikerrel zárult az első székely rangadó a 2020–2021-es jégkorong Erste Ligában. A Csíkszeredai Sportklub kedden este hazai jégén, üres lelátók előtt 6–3-ra győzött a Gyergyó HK ellen.

Szép és eredményes hokit játszott a két székely együttes Fotó: Pinti Attila

Továbbra sem lehetnek nézők a jégkorongmérkőzéseken, a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói, a Lokálpatrióták azonban megtalálták a módját kedvenceik buzdítására, a csoport a bemelegítés és a mérkőzés kezdete előtt a Vákár Lajos Műjégpálya öltözőinek ablakánál tartott szerenádot, minden indulót elénekelt a csapatnak.

Jó iramú mérkőzést játszott a két székelyföldi gárda, főleg az első két harmadban volt magas színvonalú a játék, a csapatok pedig felváltva vezettek: a csíkiak 1–0-ra és 4–3-ra, a vendég gyergyóiak pedig 2–1-re és 3–2-re.

A találkozó egy kulcspillanata a második szünet előtti percekben volt,

amikor a Sportklub 13 másodperc alatt két gólt lőtt, Blackwater egymást követő két találatával 2–3-rúl 4–3-ra fordítottak a kék-fehérek.

Az utolsó játékrészben megsokasodtak a GYHK kiállításai, a Sportklub pedig emberelőnyből kétgólos előnyre tett szert.

Két perccel a vége előtt a vendégek szakvezetése időt kért, majd Ruczuj kapus helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. A taktika nem jött be, a csíkiak korongot szereztek és a kiváló formában játszó Becze Tihamér beütötte a játékszert az üres kapuba.

Becze négyszer volt eredményes ezen a mérkőzésen.

A találkozó beszámított a román bajnokságba is, ezért csak hazai kapusokat lehetett nevezni: a Sportklub kapuját Adorján Örs, a GYHK ketrecét pedig Ruczuj Gellért védte.

Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 6–3 (1–1, 3–2, 2–0).
Gólszerzők: Becze Tihamér (1., 33., 45. és 60. perc), Judd Riley Blackwater (39. és 40.), illetve Tero Koskiranta (15.), David Basaraba (23.) ás Shaw St. Amant Quellette (36.).
Kapura lövések: 38–20.
Böntetőpercek: 24–28 (ebből Gyenisz Kuljasnak, illetve Szabó Pál Krisztiánnak 10-10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Cristian Filip és Gabriel Radu, illetve Andrieș Gheorghieș és Gheorghe Traian.

A további program
Szerdán: 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK, 19 órától Dunaújváros–Újpest, 19.40-től pedig Vasas–Ferencváros.
Pénteken: 19 órától Újpest–Debrecen, 19.30-tól Titánok–Dunaújváros.
Vasárnap: 17.30-tól Ferencváros–MAC, 18.30-tól Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub, 18.40-től Vasas–Újpest, 19.30-tól Debrecen–Dunaújváros.
Hétfőn: 18.30-tól Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub.