Jól védekezett a Sportklub, legyőzte az éllovas BJAHC-t

Zátyi Tibor 2022. november 26., 21:17

A jégkorong Erste Liga éllovasa, a Budapesti Jégkorong Akadémia HC Gyergyószentmiklóst követően Csíkszeredából is pont nélkül távozott: szombaton este a házigazda Sportklub végig kiegyenlített meccsen győzött, feljött a harmadik helyre a táblázaton.

Péter Balázs két góljával fordított a Sportklub Fotó: Pinti Attila

Nem kellett sokat várni a mérkőzés első góljára, az 5. percben egy lepattanóra csapott le Nagy Krisztián és ütött Adorján Attila ketrecébe (0–1). Kiegyenlített harc folyt a jégen, a játékvezetők pedig osztogatták a büntetéseket is – háromszor kettős kiállítást ítéltek, és habár mindkét oldalon több hiba volt, az eredmény nem változott az első szünetig.

Az események igazából a második harmad végén pörögtek fel: Becze Tihamér kapuvasat lőtt, majd Adorján védett fontos pillanatban, aztán David Stach egyenlített közelről (1–1). Fél perc sem telt el, amikor Becze passzolt Péter Balázsnak, aki megfordította a meccset (2–1). Az előny viszont mindössze egy percig volt a Sportklubnál, Joni Viikila bombázott a felsőbe, így 2–2-nél vonultak a csapatok az öltözőbe.

Az utolsó játékrész elején ismét a Sportklub került előnybe: a 46. percben Becze lövését még védte Kornakker, a korong épp Péter Balázs elé pattant, aki ezúttal sem hibázott (3–2).

A BJAHC hajszolta az egyenlítést, az utolsó percben lehozta kapusát is, ám a Sportklub védelme és a kapuban Adorján állta a rohamokat, a címvédő 3–2-re legyőzte az éllovast és feljött a harmadik helyre a tabellán.

Jégkorong Erste Liga
Csíkszeredai Sportklub–Budapesti Jégkorong Akadémia HC 3–2 (0–1, 2–1, 1–0),
Gólszerzők: David Stach (38.), Péter Balázs (39., 46.), illetve Nagy Krisztián (5.), Joni Viikila (40.).
Kapura lövések: 31–30.
Kiállítások: 20, illetve 14 perc.