Hozta a kötelezőt az alapszakasz végén a Sportklub, biztos negyeddöntős a címvédő

Dobos László 2023. január 31., 20:56

Lelkes szurkolói biztatás mellett, iramos hokival, sok gólos mérkőzésen győzte le kedden este a Csíkszeredai Sportklub a Dunaújvárosi Acélbikákat a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak ezzel biztos negyeddöntősök.

A fiúk hozták a kötelező győzelmet, sikerrel fejezték be az alapszakaszt Fotó: Pinti Attila

Csapatuk mellé álltak a nehezebb pillanatokban is a Csíkszeredai Sportklub szurkolói, kedden este is telt ház volt a Vákár Lajos Műjégpályán, a buzdítás szárnyakat adott a hazai együttesnek.

Erre főleg a mérkőzés közepén volt szükség, amikor az újvárosiak 4–3-ra felzárkóztak.

Ezúttal is kiválóan működött a címvédő speciális játéka, Beczéék a hét találatból öt gólt emberelőnyben lőttek.

A Sportklub a tízcsapatos Erste Liga együttesei közül elsőként befejezte az alapszakaszt, és várja, hogy melyik együttes fogja őket választani a negyeddöntőben.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 8–3 (2–1, 3–2, 3–0).
Gólszerzők: Karel Kubát (9. és 15.), Ilja Krikunov (21.), Péter Balázs (25.), Jevgenyij Szkacskov (38.), Radek Veselý (43. és 53.) és Sofron István (43.), illetve Marosi Máté (19.), Jozef Mihalik (26.) és Szalma Zsolt (32.).
Kapura lövések: 44–28.
Büntetőpercek: 10–12.
Játékvezetők: Mihai Paul és Sikó Szilárd Levente, illetve Andrieș Gheorghieș és André Attila.