Hosszabbításban söpörte ki a GYHK a Dunaújvárost

Gergely Imre 2023. február 24., 22:43 utolsó módosítás: 2023. február 24., 23:02

Nem volt egy könnyű sétagalopp a GYHK–DAB negyeddöntő negyedik meccse a jégkorong Erste Liga rájátszásában. A gyergyói piros-fehérek a ráadásban lőtték be a továbbjutást jelentő gólt.

Kettőt otthon, kettőt idegenben, négy meccs alatt már elődöntős a GYHK Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Az eddigi három meccsen mutatott formához képest gyengébben teljesített a GYHK pénteken Dunaújvárosban. Nem volt éles a csapat, és ezt az első harmadban megbüntették az Acélbikák.

Valtola emberhátrányban, Somogyi kettős emberelőnyben talált be Rinne kapujába.

A túloldalon pedig a sérült Jarvinen helyett védő Kovács remekelt. Így két góllal vezettek a házigazdák 20 perc után.

A második játékrészt is a DAB kezdte jobban, de aztán egyre inkább a gergyóiak akarata érvényesült. Sárpátki góljával közelebb kerültek, majd Vincze Péter egyenlített.

Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Döntetlen állásnál fordulhattak a felek a harmadik harmadra. Meglett a harmadik gyergyói gól is, Vincze kotorta be egy kapu előtti kavarodásban, és úgy nézett ki, hogy ez dönti el a meccset és a negyeddöntőt. Azonban a rendes játékidő vége előtt két és fél perccel kiállítást fújt az egyik játékvezető és ezt Somogyi bevágta 24 másodperccel a dudaszó előtt.

Jöhetett a hosszabbítás. Ennek a 14. percében Bodó bevágta a negyedik gyergyói gólt és ezzel lezárult a meccs és a párharc is. A GYHK elődöntőbe jutott, várja, hogy ki lesz az ellenfele.

Erste Liga rájátszás, negyeddöntő, negyedik mérkőzés:
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 3–4 – hosszabbítás után (2–0, 0–2, 1–1, 0–1)
Gólszerzők: Olli Valtola (4.), Somogyi Balázs (9., 60.) illetve Sárpátki Tamás (28.), Vincze Péter (34., 55.), Chris Bodó (74.).
Kapura lövések: 36–43
Kiállítás percek: 12–8