Érvényesült a papírforma az Erste Liga playoffjában

Székely Sport 2022. február 21., 21:25 utolsó módosítás: 2022. február 21., 21:30

A házigazda Debreceni EAC és a DVTK Jegesmedvék sikerével kezdődött a jégkorong Erste Liga playoff-kvalifikációja hétfőn este.

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak Fotó: Facebook/UNI GYŐR ETO HC

Az Erste Ligában hetedik helyezett DEAC nem hiába választotta a Titánok együttesét ellenfélnek, hiszen az alapszakaszban mind a négy találkozót meggyőző fölénnyel nyerte. Ez a playoff-kvalifikáció első meccsén sem volt másképp, a debreceniek 5–0-ra győztek.

A másik ágon a DVTK Jegesmedvék és az UNI Győr ETO HC csapott össze. A felek az utolsó harmadig vártak a gólokkal, ekkor a DVTK kétszer is előnybe került, ám a vendégek mindkétszer hamar válaszolni tudtak. A harmadik DVTK-találatra már nem érkezett válasz, a Jegesmedvék pedig az utolsó másodpercben bebiztosították győzelmüket.

A párharcok az egyik fél harmadik sikeréig tartanak.

Playoff-kvalifikáció, első mérkőzés:
DEAC–Titánok 5–0 (2–0, 2–0, 1–0)
Kulesov (1., 17., 21.), Gőz (33.), Jakabfy (58.)

DVTK Jegesmedvék–UNI Győr ETO 4–2 (0–0, 0–0, 4–2)
gólszerzők: Wehrs (44.), Walker (48.), Lövei (53.), Szirányi (60.), illetve Turbucz (48.), Madácsi (53.)