Erről Szőke Álmos, a bajnokság elnöke beszélt hétfőn az M1 aktuális csatornának. Hozzátette: a ligában szereplő csapatok részben már elfogadták a tervet.
„Természetesen ez egy nehéz képlet, amelyben rengeteg érdek ütközik és sok szempontot kell egyeztetni. Ezzel együtt meggyőződésünk, hogy érdemes elindulni ebbe az irányba, és biztos vagyok benne, hogy meg fogjuk találni a közös nevezőt a csapatokkal” – mondta Szőke Álmos, hangsúlyozva,
mindenképpen azt szeretnék elérni, hogy egyre több fiatal magyar játékost tudjanak beépíteni az Erste Ligában szereplő együttesekbe.
Az elnök szerint az elmúlt évek során látható a liga fejlődése mind a nézőszám, mind pedig a televíziós közvetítések szempontjából, s már elindult az a folyamat, melynek során számos fiatal jégkorongozó került be a bajnokságban játszó csapatok keretébe.
Az új tervezetet itt lehet böngészni.
„Ami az idei szezont illeti, a látott játékkal elégedettek vagyunk, ugyanakkor a nézőszám a vírushelyzetet követően még fejlesztésre szorul, de biztos vagyok benne, hogy a mostani döntőben Csíkszeredán és a Tüskecsarnokban is telt ház lesz” – nyilatkozott Szőke Álmos.
Az Erste Liga fináléjában a címvédő Csíkszeredai Sportklub és a magyar bajnok FTC találkozik. Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc pénteken kezdődik Csíkszeredában. A döntő részletes programjáról itt írtunk.
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!