Erste Liga: gólfesztivált tartott a DVTK és az FTC

MTI 2022. december 10., 10:51 utolsó módosítás: 2022. december 10., 10:56

A Ferencváros nyolc, a DVTK pedig hét gólt szerzett a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

A DVTK egymás után ütötte a gólokat a debreceni kapuba Fotó: Facebook/DVTK Jegesmedvék

A keleti rangadón a miskolciak már a 11. másodpercben bevették a közel egy hónappal sérülése után visszatérő Hetényi Zoltán kapuját Miskolczi Márk révén. A debreceniek válogatott hálóőre a 34. másodpercben cserét kért, így számára idő előtt véget ért az este. A 4. percben már 2–0 lett az állás, miután Jesper-Juhani Ilvessuo felavatta a Hetényit váltó Gönczi Lajost. Egy rossz csere miatt emberhátrányba kerültek a Jegesmedvék, ezt Mark Szmirnov váltotta gólra.

A több kiállítást hozó második harmadban a hazaiak előbb nyugodtak meg, és növelték előnyüket. A záró felvonás elején újabb két gyors góllal eldöntötte a három pont sorsát a DVTK. Az utolsó másodpercekben Vas János állította be a 7–1-es végeredményt. A Jegesmedvéknél öt játékos gyűjtött legalább két pontot.

A magyar bajnoki címvédő FTC a 9. percben 2–0-ra vezetett Dunaújvárosban, de a hazaiak két gyors emberelőnyös góllal egyenlítettek, majd később fordítottak is, ám a fővárosiak 24 másodperc múlva 3–3-ra módosították az állást. A harmadik harmad elején két gyors gólt ütött a Ferencváros, az Acélbikák erejéből csak szépítésre futotta. Nagy Gergő két-két góllal és gólpasszal zárta az estét.

Káposztásmegyeren a Budapest Jégkorong Akadémia jó helyzetkihasználással 3–0-ra meglépett, a vendég Újpest a második szünet előtt szépített. A folytatásban is jól védekezett a BJA, és nem hagyott esélyt a lila-fehéreknek. Kirils Galoha mesterhármassal járult az 5–1-es sikerhez.

Korábban a számos alapemberét nélkülöző Csíkszeredai Sportklub 5–2-re kikapott Brassóban a Coronától.