Erste Liga: az esélyes csapatok nyertek

Gergely Imre 2020. november 30., 10:46 utolsó módosítás: 2020. november 30., 10:47

Nagyüzem volt vasárnap este a jégkorong Erste Ligában. A Gyergyói Hoki Klub–UTE mérkőzés mellett további három találkozóra került sor, egyiken sem született meglepetés.

A brassóiak nagyon hatékonyak voltak a Vasas kapujánál Fotó: Brassói Corona

Erődemonstrációt tartott a Brassói Corona és a MAC is, előbbi az Opten Vasasnak lőtt hetet, az újbudai csapat pedig Dunaújvárosban hatot, miközben egyet sem kapott. A Debrecen utolsó perces üres kapus góllal húzta be a pontokat a Titánok ellen.

A Brassói Corona–Opten Vasas mérkőzésen az első harmadban még csak a kapuralövések számában mutatkozott meg a nagy különbség a házigazdák javára, akkor még csak egyszer találtak be a kék-sárgák a második húsz percben viszont már hengereltek, és 5–0-ra növelték az előnyüket. A záró játékrészben még egy brassói gól jött, de ekkor a Ladányi-legénységnek is volt egy igen jó periódusa, 7 perc alatt lőttek hármat. Ez igazából csak az eredmény kozmetikázására volt elég, végül 7–3-al zárult a találkozó.

Fotó: Brassói Corona

A HKM MAC Újbuda már az első szünetben öt góllal vezetett Dunaújvárosban és erre a későbbiekben sem volt válasza az Acélbikáknak. A listavezető ehhez még egyet hozzátett, így lett 0–6 a vége.

Jóval izgalmasabban alakult a DEAC–Titánok mérkőzés. Itt korán vezetést szerzett a házigazda, majd közel két harmadnyi gólcsend következett, ekkor azonban felpörögtek az események: a DEAC elhúzott 3–0-ra innen a titánok felkapaszkodtak 3–2-re, de egyenlíteniük már nem sikerült, és a kapuslehozásának kockázata sem volt kifizetődő 4–2-re nyert a Debrecen.

Jégkorong Erste Liga, vasárnapi eredmények:
Brassói Corona–Opten Vasas 7–3 (1–0, 4–0, 2–3)
Gólszerzők: Daniel Tranca (16. perc), Andrei Vasile (25.), Roberto Gliga (33.) Joshua Mcfadden (34.), Carlo Finucci (38.), Molnár Zsombor (47.), Radim Valchar (59.), illetve Schmál Kristóf (49.), Láránt René (52.), Bukor Rajmund (52.)

Debreceni EAC–Titánok 4–2 (1–0, 0–0, 3–2)
Gsz.: Kozma Ferenc (6.), Jan Daleczky (42.), Vladiszlav Kulesov (42.), Dominik Novotny (60), ill. Balogh Bence (48.), Emil Luusuainemi (53.)

Dunaújvárosi Acélbikák– HKM MAC Újbuda 0–6 (0–5, 0–1, 0–0)
Gsz.: Scott Macaluay (5.), Orban Brance (6.), Terbócs István (9.), Nagy Krisztián (14., 26), Dóczi Zsombor (20.)

Hétfőn egy mérkőzésre kerül sor, a Brassói Corona fogadja az Újpestet, kedden pedig Titánok–Dunaújváros mérkőzés lesz.