Eltiltották a Sportklub csatárát, nem léphet jégre a Fradi elleni pénteki meccsen

Dobos László 2024. március 22., 12:10 utolsó módosítás: 2024. március 22., 12:16

Egy mérkőzésre eltiltották a Spencer Asuchakot, a Csíkszeredai Sportklub jégkorongegyüttesének csatárát, aki a BJAHC elleni Erste Liga negyeddöntő utolsó mérkőzésen 5+20 perces büntetést kapott.

Asuchak eddig tizenhét meccsen két gólt szerzett a Sportklub színeiben Fotó: Borbély Fanni

A jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottságának indoklása szerint a mérkőzés 4. percében Spencer Asuchak egy középső korongbedobást követően ütközött ellenfelével. „Az ütközés során a közvetlen kontaktpontok Spencer Asuchak válla és ellenfele feje voltak. A Budapest Jégkorong Akadémia HC játékosát az ütközés olyan testhelyzetben érte, amikor magát védeni nem tudta” – olvasható a pénteken délelőtt kiadott közleményben.

A fegyelmi bizottság Spencer Asuchakot a fejre irányuló támadás miatt egy mérkőzésről eltiltotta, így kihagyja a Ferencváros elleni elődöntő első mérkőzését .

A Csíkszeredai Sportklub pénteken este kezdi meg az Erste Liga elődöntőjét a Ferencváros ellen, a négy nyert mérkőzésig tartó párharc első összecsapását pénteken 19.30-tól rendezik a budapesti Tüskecsarnokban.