Egyetlen emberelőnyt sem tudott kihasználni a Sportklub, négy góllal kapott ki

Dobos László 2022. április 01., 21:41

A Ferencváros vendéggyőzelemével kezdődött a jégkorong Erste Liga döntője, a zöld-fehérek pénteken este 5–1-re győztek Csíkszeredában. A mérkőzésen sajnos súlyos sérülést szenvedett Salló Alpár, a hazaiak hátvédje.

Kemény összecsapást hozott a döntő első mérkőzése Fotó: Pinti Attila

Zsúfolásig telt lelátók előtt, fergeteges hangulatban kezdődött el pénteken este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán a 2021–2022-es jégkorong Erste Liga döntője: az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcot Székelyföldön indította a Csíkszeredai Sportklub és Ferencváros. A találkozó előtt a két csapat és az egész csarnok együtt, egy hangként énekelte el a magyar, majd a székely himnuszt.

A nézők többsége hazai drukker volt, de jelen volt egy kisebb ferencvárosi szurkolói csoport is, akik végig buzdították kedvenceiket.

Iramos, kemény összecsapást hozott a találkozó első fele, az első játékrészben előbb egy Bohunicky–Lapenkov bunyó miatt állt a játék, majd a 15. percben súlyos sérülést szenvedett a hazaiak védője, Salló Alpár, akit palánkra ütöttek, eszméletét veszítette, hordágyon vitték le a jégről, majd mentővel kórházba szállították (a súlyos sérüléssel járó esetet itt lehet visszanézni).

Érdekes módon, bár vér is folyt az ütközésnél, a magyarországi játékvezetők nem ítéltek büntetést.

Úgy tűnik, Salló sérülése után nem tudtak kellőképpen koncentrálni a hazai csapat játékosai, a 18. percben Cody Fowlie jobbról, távolról, éles szögből eltalálta a csíki kapu rövid sarkán a rést (0–1). Egy percre rá Rasmus Kulmala ugrott ki a Sportklub védői közül, és csak Adorján Attila kapussal szemben a hálóba lőtte a korongot (0–2).

A második harmadban több csíki emberelőny maradt kihasználatlanul, de a többet támadó csíki együttesnek mégis sikerült a szépítés, David Stach a 33. percben közelről legyőzte Arany Gergelyt, a Fradi kapusát (1–2).

Nagyon rosszul kezdődött a hazaiak számára a harmadik játékrész, védekezési hibákat is kihasználva öt perc alatt három gólt ütött a Fradi: Bán Károly ziccerből talált be, majd Tóth Gergő növelte a különbséget.

A végeredményt Pavuk Attila emberelőnyből állította be (1–5). Az ötödik gól után kapus cserélt a hazai alakulat, Adorján Attila helyét Makszim Szamankov vette át. A hátramaradt percekben lassabb lett a játék, eseménytelen a mérkőzés, érződött, hogy mindkét csapat már a következő összecsapásra gondolt.

Sokat nyomott a latba, hogy a máskor nagyon jól működő csíki emberelőnyös-játékot semlegesíteni tudta az FTC. Hét emberelőnyből egyetlen gólt sem lőtt a Sportklub. A Fradinak négy emberelőnye volt, és ebből egy gólt szerzett.

A döntő szombaton kora délután, szokatlan időpontban folytatódik, a második mérkőzés 14.30-kor kezdődik a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, döntő, első mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom 1–5 (0–2, 1–0, 0–3).
Gólszerzők: David Stach (33.), illetve Cody Fowlie (18.), Rasmus Kulmala (19.), Bán Károly Tibor (43.), Tóth Gergő (45.) és Pavuk Attila (48.).
Kapura lövések: 28–32
Büntetőpercek: 10–14.
Játékvezetők: Németh Márton és Nagy Attila, illetve Kövesi Bence és Balla Norbert.
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban a Ferencváros 1:0-ra vezet.
A döntő tovább időpontjai: április 2., 5., 6. (és ha szükséges) 9., 11. és 13..
•  Fotó: Pinti Attila