A barcasági csapat szombaton este a Dundee Stars otthonában lépett jégre, vasárnap estére pedig Dundee városából Kirkcaldyba, a Fife Ice Arenához utazott, ahol a Fife Flyers csarnokában vendégszerepelt. A Corona az első találkozóját 7–3-ra elveszítette, a másodikat viszont 5–3-ra megnyerte.
Dundee Stars–Brassói Corona 7–3 (2–0, 2–2, 3–1),
a Corona gólszerzői Kovács Mátyás 2 és Owen Williams.
Fife Flyers–Brassói Corona 3–5 (1–2, 1–3, 1–0),
a Corona gólszerzői Chase Schaber 2, Judd Blackwater, Connor Sills és Kovács Mátyás.
A Dundee Stars és a Fife Flyers az Elite Ice Hockey League-ben (EIHL) szerepel. Ez az Egyesült Királyság élvonalbeli hokibajnoksága. A ligát 2003-ban alapították, és jelenleg tíz csapat alkotja Angliából, Skóciából, Walesből és Észak-Írországból.
Az erdélyi csapatok számára a közös magyar–román hokibajnokság, a jégkorong Erste Liga szeptember 29-én kezdődik a Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK mérkőzéssel. Másnap Gyergyói HK–Brassói Corona találkozó szerepel a programban, október 1-jén pedig Sportklub–Corona összecsapás lesz a Vákár Lajos Műjégpályán.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Nem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani az FC Argeș vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a hajrában mégis bezsebelte a három pontot a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 7. fordulójában. Ez volt a háromszékiek első sikere idegenben.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Az erdélyi MCC-nek jelenleg csak a következő hetekre van elegendő anyagi forrása, ezért a tanév a megszokott formában és méretben biztosan nem indul el.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!